NERVOZNI MANDŽO Pogledajte potez koji hrvatskom napadaču nije trebao!

Derbi španske Primere pun nervoze

Autor:A. Vr.

12.1.2015

Nedjeljni derbi španskog prvenstva između Barcelone i Atletico Madrida bio je pun nervoze.

Igrači su u nekoliko navrata bili na rubu tuče, a jedan od incidenata je izazvao i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić i igrač Atletica iz Madrida koji je bio i jedini strijelac za poražene goste (3:1).

Hrvatski reprezentativac je u 33. minuti prvog poluvremena dobio žuti karton nakon što je laktom u vrat pogodio Sergija Busquetsa. Nije mu to bilo dovoljno, pa je nakon toga uhvatio Barcelonina veznog igrača za ruku i počeo vikati na njega, optužujući ga, očito, za simuliranje.

Izazvalo je to, gužvu, došlo je do naguravanja, a među najprisebnijima se pokazao Ivan Rakitić koji je udaljio nervoznog reprezentativnog saigrača i tako spriječio eventualnu eskalaciju sukoba.

U drugom je poluvremenu Mandžukić realizirao jedanaesterac koji je skrivio Lionel Messi, a pogodak je proslavio s prstom preko usta, pokazujući na taj način domaćim navijačima da ušute.

Tom je provokacijom zapravo reprizirao Realovu legendu Raula koji je na taj način 1999. godine proslavio gol na Camp Nouu.