Prvoligaš iz Jajca u Makarskoj

S. P.

1.2.2015

Najmlađi član Prve lige FBiH, NK Metalleghe BSI iz Jajca, nalazi se na pripremama u Makarskoj.

Ekipa trenera Nermina Bašića odigrala je prvu test utakmicu protiv Jadrana iz Tučepa i remizirala rezultatom 2:2. Meč u Makarskoj je počeo minutom šutnje povodom smrti ministra MUP-a SBK, Joze Lučića, jednog od utemeljitelja NK Metalleghe BSI.

Jajčane je u vodstvo doveo Vranešević, a poravnanje je stiglo nakon autogola Sivonjića. Drugi pogodak za Metalleghe BSI u nastavku je postigao Bibić, a kod oba gola asistent je bio Kolašinac.

Svih 90 minuta „Kraljevi“ su bili bolja ekipa, ali su propustili niz odličnih prilika za pobjedu. Metalleghe BSI je meč počeo u sastavu Fejzić, Musić, Sivonjić, Musić, Kolašinac, Kežević, Sakan, Karađuz, Marin, Seferović, Vranešević i Bibić. U nastavku su još zaigrali Tabaković, Kunić, Kovač, a svoj prvi nastup nakon duge pauze imao je i Balić.