Remi Rome i Juventusa na Olimpicu, Pjaniću 90. minuta

Derbi kola

Autor:A. Vr.

2.3.2015

U 25. kolu italijanske Serie A Roma i Juventus na stadionu Olimpico odiigrali su derbi utakmicu, a na kraju pobjednika nije bilo (1:1).

U prvom poluvremenu imala su oba tima nekoliko pokušaja, ali se na odmor otišlo bez pogodaka i bez velikih šansi na obje strane. Nastavak je donio mnogo ozbiljniju utakmicu na obje strane i dosta uzbuđenja.

Stara dama iz Torina je iz slobodnog udarca u 64. minutistigla do vodstva. Carlos Tevez je prekrasno pogodio za prednost od 1:0.

Vučica se usprkos igraču manje nije predala, te su u 78. minuti došli do izjednačenja. Udarac Keite u vlastitu mrežu šalje Claudio Marchsio za poravnanje rezultata na 1:1.

Juventus je i dalje devet bodova ispred Rome, a Vučica ponovo nije uspjela da se približi Staroj dami.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč za Romu...