Schalkeu pobjeda nad Stuttgartom, Kolašinac i Ibišević bez nastupa

Werder nastavio dobru formu

A.U.

2.5.2015

U 31. kolu Bundeslige Schalke je sa 3:2 savladao Stuttgart, a nastupe nisu zabilježili bh. reprezentativci Sead Kolašinac i Vedad Ibišević.

Schalke je poveo preko Hundelaara u devetoj minuti, da bi Harnik poravnao u 22, te Kostić preokrenuo u 51. minuti susreta. Huntelaar izjednačava u 78., a gol, odnosno autogol, vrijedan tri boda za „Rudare“ postiže Klein u 89. minuti susreta. Ibišević u ekipi Stuttgarta, te Kolašinac u Schalkeu, nisu ulazili u igru.

Hoffenheim je osvojio bod protiv Dortmunda te tako sačuvao osmu poziciju na tabeli. Strijelci su bili Volland u 33. i Hummels dvije minute kasnije. Bičakčić je odigrao cijelu utakmicu za domaće, dok je Salihović ušao u sudijskoj nadoknadi.

Werder je nastavio dobru formu pobjedom protiv Frankfurta sa 1:0, a jedini gol postigao je Selke u 66. minuti. Hajrović je igrao tačno sat.