LIGA PRVAKA Pjanić strijelac i asistent, Arsenal se "izvadio" pobjedom nad Bayernom

Treće kolo najelitnijeg evropskog fudbalskog takmičenja

D.K. /A.U.

20.10.2015

Leverkusen i Roma remizirali su rezultatom 4:4 u jednoj od najljepših utamica u Ligi prvaka ove sezone.

Poveli su domaći već u četvrtoj minuti golom Chicharita iz jedanaesterca, a isti igrač bio je precizan u 19. minuti. Desetak minuta kasnije De Rossi smanjuje, a onda u 38. i poravnava.

Pjanić u 54. pogađa sjajno iz slobodnjaka za preokret Rome, a Falque u 73. povisuje. Kada se Kada je Roma susret trebala mirno privesti kraju, domaći su uspjeli doći go gola u 84. minuti preko Kampla,  da bi dvije minute kasnije Mehmedi postavio konačnih 4:4.

Arsenal je sa 2:0 savladao Bayern i tako uspio dijelom ispraviti kiksove iz prva dva kola kada su poraženi od Dinama i Olympiakosa. Domaći su poveli preko Girouda u 79. minuti. U sudijskoj nadoknadi Ozil je šutirao, Neuer odbranio, no ispostavilo se da je lopta prešla gol liniju.

Chelsea je odigrao bez golova u Ukrajini protiv Dynama, te su pali na treću poziciju na tabeli Grupe G.

Kraj utakmica.

86' - Nevjerovatno! Mehmedi poravnava za Leverkusen. Rezultat je 4:4.

84' - Kampl smanjuje prednost Rome, ušao je i Džeko u igru umjesto Gervinha.

83' - Danny pogađa za prednost Zenita od 3:1.

79' - GOL! Olympiakos vodi u Zagrebu, pogodio je Brown.

77' - GOL! Giroud dovodi Arsenal u vodstvo, velika greška Neuera, izašao je u prazno, a Francuz je zatresao mrežu.

73' - GOL! Roma vodi 2:4, Falqe je pogodio. Povela je i Valensija autogolom Mitrovića.

65' - Rakitić pogađa za 0:2 Barcelone, a ponovo je u vodstvu i Zenit, pogodio je Hulk.

61' - Hodžić je izašao iz igre, Mamić se odlučio uvesti Pjacu.

54' - GOOL! Pjanić pogađa za preokret nad Leverkusenom!

48' - GOL! Barcelona vodi protiv BATE-a golom Rakitića. Lacazette poravnava za Lyon u Rusiji.

46' - Susreti su nastavljeni.

Kraj prvog poluvremena

poluvrijeme

42' - Brahimi pogađa za prednost Porta od 2:0 nad Maccabijem, dok je Gent izjednačio protiv Valensije golom Foketa.

38' - GOL! Roma je izjednačila, opet je pogodio De Rossi, a asistenciju je upisao Pjanić! Vodi i Porto golom Aboubakara.

Šansa za Miralema Pjanića

35' - Velika šansa za Walcotta, bio je sam na pet metara, šutirao je glavom, ali Neuer je pokazao zašto je najbolji golman svijeta.

30' - GOL! De Rossi smanjuje u Leverkusenu.

30' - Sjajan prodor Walcotta, ali je šutirao preko gola.

27' - Bayern dominira posjedom, ali je i Arsenal imao dvije solidne šanse.

19' - GOL! Chicharito pogađa za prednost Leverkusena od 2:0.

19' - Chech brani šut Coste.

16' - GOL!Valencija vodi golom Feghoulija.

6' - Velika šansa za Arsenal, Ozil je pokušao, Neuer je uspio odbraniti.

4' - GOL! Leverkusen vodi protiv Rome, Chicharito je pogodio iz jedanaesterca.

3' - Šansa sa bijele tačke za Leverkusen protiv Rome, dok je Zenit poveo protiv Lyona.

1' - Susret su počeli.

Večeras su na rasporedu utakmice trećeg kola grupne faze Lige prvaka, i to po grupama E, F, G i H.

Svakako je za bh. sportsku javnost najinteresantniji duel između Bayer Leverkusena i Rome, u kojoj igraju naša dva reprezentativca Miralem Pjanić i Edin Džeko. Roma je posljednjeplasirani tim sa jednim bodom iz dva susreta, dok je Leverkusen sakupio tri boda.

Od bh. reprezentativaca, utakmicu će početi Begović na golu Chelsea, Pjanić će igrati od prve minute za Romu, a nedovoljno oporavljeni Džeko počet će na klupi. Hodžić će biti starter u Dinamu.

pjanic-tokom-zagrijavanja

U toj grupi igra se još i susret bjeloruskog Bate Borisova i španske Barcelone.

Zagrebački Dinamo će na svom "Maksimiru" dočekati grčki Olympiakos, a popularni "Modri" bi pobjedom bili veoma blizu plasmana u drugi krug.

U drugom susretu engleski Arsenal na svom stadionu dočekuje njemački Bayern, koji ima maksimalan učinak nakon dva kola.

Ukrajinski Dynamo Kyiv dočekat će ekipu engleskog Chelseaja, kojem baš i ne cvjetaju ruže ove sezone, dok će portugalski Porto na svom "Estádio Do Dragão" biti domaćin izraelskom Maccabi Tel Avivu.

Ruski Zenit St. Petersburg pokušat će nastaviti sa sjajnim partijama protiv francuskog Lyona, koji je posljednjeplasirana ekipa u Grupi H. Zenit ima šest bodova i večerašnjom eventualnom pobjedom bio bi na korak od plasmana u drugi krug.

Španska Valencia veliki je favorit protiv belgijskog Genta.