Ekipa Mladosti pobjednik memorijala "Asim Ferhatović Hase"

Pred oko 400 gledalaca pobijedili zenički Čelik sa 3:1 (2:0)

Fena

27.12.2015

Ekipa Mladosti iz Kaknja pobjednik je 23. međunarodnog memorijalnog malonogometnog turnira "Asim Ferhatović Hase", koji se u protekla dva dana igrao u maloj dvorani KSC Skenderija.

Tradicionalni turnir, u organizaciji Fudbalskog kluba Vratnik, igrao se u znak  sjećanja na jednog od najboljih bosanskohercegovačkih nogometaša svih vremena.

U finalnom susretu Mladost je pred oko 400 gledalaca pobijedila zenički Čelik sa 3:1 (2:0). Strijelci za pobjedičku ekipu bili su Adnan Hrelja u 2. i Vahid Muharemović u 10. i 40. minuti, dok je gol za Čelik postigao Kenan Heco u 36. minuti.

U utakmici za treće mjesto ekipa Slavije iz Lukavice pobijedila je Željezničar sa 4:3.

U grupnoj fazi takmičenja, u kojoj je učestvovalo osam ekipa, Mladost je savladala Slobodu sa 3:2 i Sarajevo 6:3, dok je remizirala sa Željezničarom 1:1.

Prije susreta za plasman odigrana je revijalna utakmica veterana Sarajeva i Željezničara koja je završena neriješeno 3:3.

Na kraju turnira stručni žiri izabrao je Adnana Hrelju, člana ekipe Mladosti, za igrača koji najviše podsjeća na Asima Ferhatovića.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Ajdin Čelebić, također iz ekipe Mladosti, dok je najbolji strijelac bio Marin Popović, član Čelika, sa sedam golova. Najdisciplinovanija ekipa na turniru bila je austrijska Vienna Valzer kojoj je uručen pehar za fair play.