PREMIJER LIGA Željo na Grbavici bez problema savladao Široki Brijeg

Derbi susret trećeg kola

Al. Ti.

6.8.2016

Derbi susret trećeg kola BH Telecom Premijer lige BiH igran je večeras na Grbavici gdje je domaći Željezničar više nego zasluženo slavio protiv Širokog Brijega rezultatom 2:0.

Izabranici Miloša Kostića od prvog zvižduka krenuli su ofanzivno ka golu Širokog. Redale su se šanse Stevanovića, Lendrića, a zasluženo vodstvo timu sa Grbavice donosi Ivan Lendrić, koji se u 38. minuti odlično snalazi u šesnaestercu gostiju i pogađa mrežu Solde.

Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu nešto angažovanija igra gostiju sa Pecare koji su preko Crnova mogli do izjednačenja, ali njegov udarac dobro brani Fejzić.

Najbolju šansu za goste iz Širokog imao je Baraban, koji je u 60. minuti izašao sam pred Fejzića, ali golman Želje sjajno brani njegov udarac.

Kazna za promašaj desila se u 68. minuti kada je Nikolić pogodio za 2:0. Asistenciju je upisao Beganović, a ovo je bio Nikoliću prvijenac u plavom dresu.

Do kraja susreta nije bilo nekih velikih prilika na obje strane te je tako ostalo 2:0 za domaći tim.