Luda noć u Ligi prvaka: Remi PSG-a i Arsenala, rutinska pobjeda Barce, City uspio zaustaviti Monchengladbach

Kompletirano peto kolo

Redakcija

23.11.2016

Kompletirano je peto kolo Lige prvaka.

Arsenal je na Etihadu ugostio PSG. Cavani je u 18. minuti doveo goste u vodstvo da bi Giroud golom sa bijele tačke u 45. minuti poravnao rezultat. Topnici su u 60. minuti poveli autogolom Verattija, ali je konačnih 2-2 golom u 79. minuti postavio Lucas Moura.

Atletico Madrid je bez mnogo muke sa 2-0 savladao PSV, a golove su postigli Gameiro i Griezmann.

Barcelona je rutinski na gostovanju pobijedila Celtic, a oba gola je postigao Lionel Messi.

Ludogorets i Basel su u Bugarskoj odigrali meč bez pogodaka.

Monchengladbach i Manchester City su remizirali na Borussia-Parku, a utakmicu je obilježila gruba igra. Crvene kartone su dobili igrači obe ekipe, Stindl i Fernandinho. Gol za Nijemce postigao je Raffael, dok je za ekipu iz Manchestera pogodio Fernandinho.

Napoli i Dinamo Kijev su također remizirali, a na meču nije bilo postignutih golova.