Ajax jednom nogom u finalu Evropske lige

Piše: D. K.

3.5.2017

Holandski Ajax večeras je na svojoj "Amsterdam Areni" deklasirao francuski Lyon rezultatom 4-1, u prvoj polufinalnoj utakmici Evropske lige.

U utakmici koja je obilovala velikim brojem prilika, domaći tim izvojevao je visok trijumf, te jednom nogom zakoračio u finale drugog po jačini klupskog takmičenja u Evropi.

Domaći tim poveo je u 25. minuti preko Traorea, da bi devet minuta kasnije već bilo 2-0. Strijelac drugog pogotka bio je Dolberg.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Ajax je na svom kontu imao 3-0. Younes je u četvrtoj minuti nastavka pogodio šutem sa ruba šesnaesterca.

Valbuena je u 66. minuti smanjio rezultat na 3-1, ali je Traore svoju fantastičnu partiju večeras zaključio drugim golom u 71. minuti susreta.