Stara dama je druga dimenzija u odnosu na Kneževe | Juve rutinski ovjerio finale, Pjanić u borbi za titulu

Al. Ti.

9.5.2017

Lijepo je biti navijač Juventusa ovih dana. Stara dama je nakon dvije godine ponovo u finalu Lige prvaka nakon večerašnje pobjede protiv Monaca rezultatom 2:1 i sa ukupnih 4:1 otišao u Cardiff.

Juve će tako u svoje deveto finale Lige prvaka, a posljednju titulu su fudbaleri Stare dame osvojili davne 1996. godine kada su pobijedili u Rimu Ajax nakon penala.

U večerašnjem susretu Juve je samo potvrdio ono što je svima manje-više bilo jasno nakon prve utakmice igrane u Monacu, a to je da su kvalitetniji, iskusniji i jednostavno bolji tim u ovom trenutku od supertalentovane ekipe iz Kneževine.

Juve je nakon nekoliko promašenih šansi poveo u 33. minuti kada je nakon centaršuta Alvesa pogodio Mandžukić.

Katastrofu Monaca u prvom poluvremenu spriječio je sjajni golman Danijel Subašić, koji je u nekoliko navrata bravuroznim intervencijama spašavao svoj tim.

Ipak ni Subašić nije ništa mogao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Dani Alves fenomenalno pogodio za 2:0.

Pjanić: Komandovao sredinom terena ( AFP)

U drugom poluvremenu Juventus je sigurnom igrom čuvao stečenu prednost i pokušavao ugroziti gol Subašića iz kontri i polukontri.

Mogao je Monaco i do gola u 67. minuti, ali sjajni Buffon je odbranio njegov zicer. Ipak svemogući Gigi nije mogao ništa u 69. minuti kada je mladi Mbappe pogodio za 2:1.

Bio je ovo prvi gol koji je Juve primio u nokaut fazi ove sezone.

Do kraja utakmice nije bilo većih šansi na obje strane tako da je završilo 2:1 za Juve.

Naš Miralem Pjanić je odigrao svih 90. minuta veoma dobro, a sredinu terena je držao po kontrolom.

Stara dama će tako u finalu igrati protiv pobjednika meča Atletico Madrid - Real Madrid. Podsjećamo, finale je na rasporedu 3. juna u Cardiffu.