Liga prvaka: Hrabri Zrinjski nije uspio protiv Maribora

Piše: Al. Ti.

19.7.2017

U revanš utakmici 2. pretkola Lige prvaka ekipa Zrinjskog večeras je odigrala neriješeno u Sloveniji protiv Maribora 1:1, ali zbog pobjede u Mostaru, tim iz Slovenije je otišao u treće pretkolo najelitnijeg klupskog takmičenja.

Aktuelni prvak naše zemlje je nakon poraza u Mostaru prije sedam dana, večeras odlično počeo utakmicu i poveo već u 7. minuti.

Bilbija je sjajno proigrao Jovića, ali Handanović sjajno brani. Ipak, na odbijenu loptu je naletio Todorović, koji je posprema u mrežu.

Nakon toga Zrinjski je nastavio sa hrabrom igrom, a opet se Jović našao u odličnoj šansi, međutim ostalo je 1:0 za Plemiće.

Igrala se 21. minuta kada je Zrinjski preko Stojkića imao novu odličnu priliku, ali njegov šut odlazi pored gola.

Prva opasna situacija pred golom Zrinjskog desila se u 24. minuti kada Zahovič ne uspjeva doći do lopte.

Maribor do izjednačenja dolazi u 27. minuti kada je Viler pogodio nakon loše reakcije Pirića.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih šansi i ostalo je 1:1.

U drugom dijelu igre Zrinjski je opet imao prvu šansu. Todorović je ubacio, ali Jović i Filipović su za malo zakasnili.

U 73. minuti Todorović je dobro šutirao, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Minut kasnije i Ćavar je pokušao, ali Handanovič brani.

Maribor je mogao do pobjede u 78. minuti, ali Tavares je iz stopostotne šanse šutirao pored gola.

Do kraja je ostalo 1:1, rezultat sa kojim se u treće pretkolo Lige prvaka plasirao Maribor zahvaljujući pobjedi u Mostaru, te sa ukupnih 3:2 izborio utakmice sa FH Hafnarfjordurom.