Wembley se tresao kao kula od karata: Pogledajte kako su reagirali navijači Arsenala na gol Kolašinca

Avaz.ba

6.8.2017

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac imao je debi iz snova za svoj novi klub Arsenal.

Na otvaranju sezone u Engleskoj, Arsenal je danas na slavnom Wembleyu nakon izvođenja jedanaesteraca bio bolji od aktuelnog prvaka Engleske Chelseaja, te je osvojio svoj 15. Community Shield u historiji.

Upravo je Kolašinac bio zaslužan što je Arsenal uopće došao u priliku da se bori za naslov, nakon što je osam minuta prije kraja utakmice anulirao prednost koju je Chelseaju predhodno donio Victor Moses u 46. minuti utakmice.

Nakon što je regularni dio utakmice završen 1:1, pristupilo se izvođenju penala, gdje su bolji bili igrači Arsenala koji su pogotkom Oliviera Girouda osvojili svoj prvi trofej u novoj sezoni.

Navijači Arsenala su itekako znali proslaviti titulu, ali i gol Kolašinca.

Kamere sa Wembleya pokazuju kako se slavni stadion doslovno zatresao kada je reprezentativac BiH pogodio mrežu iza Thibauta Courtoisa.