Pašalić zabio prvijenac

Avaz.ba

12.8.2017

Polahko, ali sigurno Mario Pašalić gradi uspješnu karijeru u Spartaku iz Moskve. U prvom startu za novi klub odigrao je tek nekoliko minuta, a njegov tim poražena je s 5:1 od Zenita, da bi sredinom ovoe sedmice igrao svih 90 minuta protiv Arsenala iz Tule. U tom susretu je Spartak pobijedio 2:0, a hrvatski veznjak je upisao asistenciju.

Danas je napravio korak dalje i zabio prvi gol za ruski klub! Igrao se derbi u Moskvi, a Spartak je u gostima izgubio od CSKA 2:1. No, prvi su poveli upravo gosti preko Pašalića. Igrala se 48. minuta kada je uputio jedan udarac prema golu Akinfejeva koji se odbio od obrambenog igrača i završio u mreži.

Činilo se da bi sva tri boda zahvaljujući hrvatskom igraču mogao ugrabiti Spartak, ali domaćini su stvar preokrenuli u dvije minute. Prvo su izjednačili u 83. minuti preko Ščenikova, da bi u 85. Vitinho donio pobjedu CSKA. Pašalić je odigrao cijeli susret.