Španski Superkup: Real savladao Barcelonu 3:1 i stekao veliku prednost pred revanš

AFP

Piše: N. Kr.

13.8.2017

+8

KRAJ! Real je pobijedio Barcelonu sa 3:1 u prvoj utakmici Superkupa Španije.

90' GOOOOOOOOL! U samom finišu susreta Real je dotukao Barcelonu sa igračem manje. Asensio je sjajnim udarcem matirao Ter Stegena.

87' Sve je manje vremena za Barcelonu da izvuče pozitivan rezultat.

83' Ronaldo dobiva crveni karton. Portugalac je u roku dvije minute dobio dva žuta kartona!

80' Nakon potpune dominacije Barcelone, Ronaldo je fantastičnim golom vratio prednost Realu!

77' GOOOL! Barcelona je izjedničila. Messi je pogodio sa 11 metara. Rezultat je izjednačen.

76' PENAL za Barcelonu! Po mišljenju sudije, Navas je srušio Suareza te je dosudio najstrožiju kaznu.

75' Veliki pritisak Barcelone. Sjajan udarac Messija je odbranio Navas

73' Kolosalna prilika za Barcelonu. Busquets je promašio prazan gol sa sedam metara.

71' Nova prilika za Real. Marcelo je šutirao sa strane ali Ter Stegen u stilu rukometnog golmana brani. U sljedećem napadu Real postiže gol ali je on poništen zbog ofsajda.

64' Uslijedio je malo mirniji period igre.

59' Velika prilika nakon kornera za Barcelonu, ali odlična intervencija Navasa.

58' Cristiano Ronaldo je ušao u igru.

54' Sjajno drugo poluvrijeme. Real je mogao udvostručiti svoju prednost. U posljednji čas Alba je spasio nakon udarca Carvajala.

52' Novo uzbuđenje. Barcelona je imala veliku priliku za izjednačenje, ali udarac Delofeua je otišao pored gola.

49' GOOOL! Real Madrid je poveo! Galcticosi su kreirali napad sa boka, Marcelo je ubacio a Pique je u namjeri da izbaci loptu istu pospremio u svoju mrežu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

45' KRAJ prvog poluvremena. Poluvrijeme koje nije mnogo ponudilo. Nadamo se da će nastavak utakmice donijeti više uzbuđenja.

37' Najbolja prilika za Real na utakmici. Bale je šutirao nakon ubačaja sa strane, ali Velšanin je šutirao direktno u Ter Stegena.

33' Prvo veliko uzbuđenje. Nakon što je Jordi Alba proša po strani, odbrana Reala je u posljednji čas intervenirala ispred Messija tako da je Barca dobila samo korner.

30' Obje ekipe napadaju u talasima. Ipak, izrazitih prilika i dalje nema.

20' I dalje nema većih uzbuđenja. Većinom se sve svodi na poluprilike. Treba izdvojiti pokušaj Isca koji je završio pored gola.

10' Nakon uvodnih deset minuta nije bilo većih uzbuđenja osim .darca Suareza kojeg je golman Reala bez većih problema odbranio. Najviše se igra na sredini terena.

Prvi susret španskog Superkupa ubrzo počinje a poznati su i sastavi obje ekipe.

Najveće iznenađenje je sigurno ostanak Cristiana Ronalda na klupi Real Madrida. Ronaldo je i meč evropskog Superkupa počeo sa klupe.