Kvalifikacije | Venecuela zaustavila Argentinu, Mesiju i društvu ugrožena Rusija

AFP

Piše: A. S.

6.9.2017

U Južnoj Americi odigrani su susreti 16. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a najveće iznenađenje pripremili su igrači Venecuele koji su u gostima odigrali 1:1 protiv Argentine.

U zanimljivoj utakmici s mnogo prilika, prvi  gol postigli su gosti, kada je Muriljo (Murillo), igrač turske Kašimpaše, doveo Venecuelu u vodstvo. Igrala se 51. minuta susreta.

Već tri minute kasnije Argentina je izjednačila. Gol je postigao Mauro Ikardi (Icardi), ali je on kasnije pripisan kao autogol Rolfu Feltčeru (Feltscher).

Nakon tog zgoditka, domaći su napadali, stvarali prilike, ali se mreže nisu tresle.

Leo Mesi (Messi) i društvo ovim remijem ugrozili  su plasman u Rusiju, jer su trenutno, dva kola prije kraja, na petom mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Brazil je već davno izborio plasman u Rusiju, a u ovom kolu  gostovali su u Kolumbiji i odigrali 1:1.

Vilijan (Willian) je doveo Brazil u vodstvo u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena u prvom dijelu, dok je u 56. minuti izjednačio Falkao (Falcao).

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultatI:

Bolivija - Čile 1:0, Ekvador - Peru 1:2, Paragvaj - Urugvaj 1:2.

Pogledajte tabelu i golove sa utakmica između Argentine i Venecele te Kolumbije i Brazila: