Liga 1: Mec bio ravnopravan 60 minuta pa doživio potop protiv PSG-a

AFP

Piše: N. Kr.

8.9.2017

PSG je u okviru petog kola francuske Lige 1 kao gost torpedirao domaći Mec (Metz) s 5:1.

Ipak, rezultat je na kraju možda i previsok s obzirom da su se domaći dobro držali do 60. minute kada je bilo 1:1. Visokom porazu je možda i kumovao i crveni karton Esu-Ekota (Benoît Assou-Ekotto) u 57. minuti nakon čega je PSG igrao mnogo bolje.

Krenimo redom. Superbogati PSG je poveo golom Kavanija (Cavani) u 31. minuti da bi domaći preko Rivijea (Rivie) izjednačili šest minuta kasnije. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donijelo čak četiri pogotka, na žalost Meca svih u njihovu mrežu.

Redom su pogađali Mbape (Mbappe) u 59., Nejmar (Neymar) u 69., Kavani u 75., te Lukas Moura (Lucas) u 87. minuti. Nakon ove pobjede PSG je stopostotan sa 15 bodova i gol razlikom 19:3. Mec je na samom dnu tabele bez osvojenih bodova.

U narednom kolu PSG dočekuje Lion (Lyon) dok će Mec u goste ekipi Anžera (Angers).

Podsjećamo, prvi meč ovog kola su odigrali Lil (Lille) i Bordo (Bordeaux) od 19 sati bez golova.