Bundesliga: Lajpcig rutinski savladao HSV u gostima

Piše: S.Me.

8.9.2017

U trećem kolu Bundeslige u kojem su se sastali domaći HSV i Lajpcing, gosti su odnijeli sva tri boda rezultatom 2:0.

Ovom pobjedom gosti su se izjednačili po broju bodova na tabeli i sada oba tima imaju po šest bodova iz tri kola, sa po jednim porazom.

Prvo poluvrijeme i nije bilo toliko zanimljivo kao što to i rezultat pokazuje gdje se na odmor otišlo bez ijednog gola. U drugom poluvremenu smo vidjeli mnogo bolji susret kao i dva pogotka u mreži domaćina.

Prvi gol je postigao Keita na asistenciju Sabicera (Sabitzer) u 67. minuti utakmice. Na drugi gol se nije toliko čekalo jer je već za osam minuta Verner (Werner) postigao drugi gol za svoj tim u 75. minuti na asistenciju Kampla.

Ostatak utakmice gosti su priveli rutinski gdje nisu dozvolili domaćinu nikakav rezultatski priključak i tako su mreže ostale netaknute do kraja.

U sljedećem kolu Lajpcig dočekuje kući Borusiju Menhengladbah, dok HSV ide u goste Hanoveru.