Italija: Juventusu sigurna pobjeda protiv Kijeva, Pjanić asistirao Higuainu

Piše: S.Me.

9.9.2017

Seria A u okviru trećeg kola nam je donijela duel Juventusa i Kijeva (Chieva) u Torinu, gdje je domaćin slavio sa sigurnih 3:0. juventus je tako došao do treće uzastopne pobjede u prvenstvu i već na početku italijanske lige, dao je doznanja konkurentima da će i ove godine voditi glavnu riječ u prvenstvu.

Prvo poluvrijeme je obilježio autogol gostiju kojeg je postigao Hetemaj u 17. minuti. S tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme domaćin još odlučnije započinje. U 54. minuti Dibala (Dybala) mjenja Kostu D. (costa D.) a Higuain na asistenciju našeg Miralema Pjanića postiže drugi gol za svoj tim u 58. minuti.

Nastavak utakmice i dalje protiče u dominaciji Juventusa, te je domaćin svoju dominaciju krunisao u 83. minuti pogotkom upravo Dibale koji je i ušao u drugom poluvremenu.

Tako je Juventus sa rezultatom od 3:0 učvrstio svoju lidersku poziciju u prvenstvu.

Napomenimo da druga utakmica koja se trebala odigrati večeras između Sampdorije i Rome je odgođena.