Evropska liga: Arsenal na pogon Kolašinca slavio protiv Kelna

Piše: Al. Ti.

14.9.2017

U posljednjoj utakmici večerašnjeg programa Evropske lige Arsenal je na Emiratima pobijedio ekipu Kelna (Kolna) rezultatom 3:1.

Na prepunim Emiratima, tim Arsena Vengera (Wengera) je nakon dugog niza godina umjesto Lige prvaka, igrao Evropsku ligu, a u večeranjoj utakmici nije sve najbolje počelo za Topnike.

Keln je poveo već u 9. minuti kada je pogodio Cordoba.

U prilično izjednačenom poluvremenu mogao je i Keln do drugog gola, ali i Arsenal do izjednačenja. Ipak na odmor se odlazi vodstvom gostiju.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Arsenal dolazi do izjednačenja. Strijelac je bio naš reprezentativac Sead Kolašinac, koji je tri minute nakon što je ušao u igru pogodio prelijepim udarcem iz voleja.

Potpuni preokret na utakmici desio se u 67. minuti kada Sanćez (Sanchez) pogađa za vodstvo Topnika od 2:1.

Tim Arsena Vengera je dokrajčio Keln u 82. minuti kada je Hektor Belerin (Hector Bellerin) pogodio za 3:1.

Ostalo je do kraja meča 3:1 za Arsenal, koji je tako skupio prve bodove u novoj sezoni Evropske lige.

Sead Kolasinac Goal HD - Arsenal 1-1 FC Koln 14... by Charles-12

Alexis Sanchez Goal HD - Arsenal 2-1 FC Koln 14... by lamazmanebi

Hector Bellerin Goal HD - Arsenal 3-1 FC Koln... by Football--Live