HSV izgubio protiv Hanofera, Salihović debitirao

Screenshot

Piše: N. Kr

15.9.2017

Hanofer (Hannover) je savladao HSV kao domaćin na otvaranju četvrtog kola Bundeslige rezultatom 2:0.

Naime, domaći su poveli preko Martina Harnika u 50. minuti, a konačan rezultat i pobjedu Hanofera je osigurao Bebu (Bebou). Vrijedi istaći i da je bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Sejad Salihović, zabilježio debitantski nastup za klub iz Hamburga. Sejad je u igru ušao u 60. minuti, ali nije uspio pomoći svom novom klubu da izbjegne poraz.

Nakon pobjede na otvaranju ovog kola Hanofer je prvi na tabeli Bundeslige sa 10 osvojenih bodova. Naime, oni imaju omjer od tri pobjede i jednog remija i predstavljaju najugodnije iznenađenje na otvaranju takmičenja. Sa druge strane, HSVje ostao na sedmoj poziciji sa šest osvojenih bodova.

U narednom kolu Hanover gostuje ekipi Frajburga (Freiburg) dok će HSV ugostiti Borusiju (Borussia) iz Dortmunda.