AFP

R.B.

17.9.2017

Fudbaleri Borusije Dortmund (Borussia) deklasirali su ekipu Kelna (Koln), u četvrtom kolu Bundeslige.

Dortmund je u vodstvo doveo Maksimilian Filip (Maximilian Philipp), već u drugoj minuti, a na 2:0 povećao je grčki reprezentativac Sokratis u prvoj minuti sudijskog produžetka prvog poluvremena.

Pjer-Emerik Obamejang (Pierre-Emerick Aubameyang) ekspresno je postigao dva gola.

Prvi gol postigao je s bijele tačke u 59. minuti, a minut kasnije iskoristio je asistenciju Lukaša Piščeka (Lukasz Piszczek).

U 69. minuti ponovo je pogodio Filip na asistenciju Dahouda.

Ovom pobjedom popularni "Milioneri" vratili su se na prvo mjesto bundesligaške tabele s 10 bodova i gol razligom 10:0. Isti broj bodova ima i Hanofer (Hannover), uz slabiju gol razliku.

Keln je ostao zakovan za dno tabele, jedina su ekipa bez bodova, uz gol razliku 1:12.