Senzacija u Kupu Rusije: Manćini na kritikama novinara, Zenit ispao

Avaz.ba

22.9.2017

Ruski velikan Zenit iz Senkt Peterburga je završio takmičenje u Kupu Rusije već u drugom kolu (u prvom su bili slobodni).

Izgubili su od malo poznatog gradskog rivala Dinama sa 2:3. Miješao je Roberto Manćini (Mancini) karte, ali se već od 10. minuta našao na mukama, jer je Slovenac Mevlja dobio crveni karton.

Kulišev i Baršov su golovima u 37. i 43. minutu donijeli svom timu veliko vodstvo na poluvremenu. Ipak, Paredes i Polož su u razmaku od samo dva minuta izjednačili u drugom dijelu (u 60. i 62. minutu), pa je meč otišao u produžetak.

Tamo je Kulišev iz penala pogodio u 112. minutu i donio Dinamu najveću pobjedu u historiji ekipe.

Inače, zanimljivo je da je posljednji put Dinamo savladao Zenit također u drugom kolu Kupa, doduše to je bilo 1965. godine. Tada je sadašnji trener Zenita Manćini imao svega godinu.