Maribor kao feniks: Dva puta gubili pa pobijedili, Mešanović asistent

N. Kr.

22.9.2017

Slovenački šampion i ovogodišnju učesnik Lige prvaka Maribor, odigrao je sjajan meč protiv Aluminij na otvaranju 10. kola slovenskog šampionata.

'Viole' su slavile s 3:2 a bh. internacionalac Jasmin Mešanović upisao je asistenciju u finišu susreta za veliki preokret Maribora.

Susret je bolje otvoren od strane domaće ekipe koja je povela u 15. minuti golom Tahiraja. Sve do 65. minute rezultat se nije mijenjao. Tada je Maribor izjednačio preko Ahmedija da bi Nunić samo četiri minute kasnije vratio prednost Aluminiju.

Ipak, nakon toga je uslijedio veliki preokret najbolje ekipe u Sloveniji. Ahmedi je asistirao Bilongu u 76. za novo poravnanje da bi Maribor u 82. minuti ostao sa igračem manje. No, to nije spriječilo Viole da uspiju doći do tri boda. Mešanović je u 89. minuti asistirao Hotiću koji je pogodio za erupciju oduševljenja gostujućih navijača.

Sa ovom pobjedom Maribor je bar do sutra na prvoj poziciji, imaju 24 boda, jedan više od Olimpije koja igra protiv Celja.