Čudo u Bundesligi: Bajern devet godina nije ispustio dva gola prednosti, Volfzburg mu nakon 16 godina uzeo bod

AFP

Avaz.ba

23.9.2017

Senzacija u prvoj utakmici šestog kola Bundeslige.

Aktuelni prvak Bajern do 56. minute vodio je 2:0 protiv Volfzburga, ali do kraja je prosuo veliku prednost i uzeo samo bod (2:2) i to protiv ekipe koja je u dotadašnjih pet utakmica uzela samo pet poena.

Levandovski (Lewandowski) je u 32. minuti iz penala zabio Bajernov prvi gol, a do kraja poluvremena Arjen Roben (Robben) povećava na 2:0. Ali, Arnold smanjuje u 56. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara, zahvaljujući očajnoj reakciji rezervnog golmana Bajerna Svena Ulriha (Ulreich).

Zatim su Robben i Riberi (Ribery) promašili velike prilike za Bayern, a pet minuta prije kraja Didavi pogađa za konačnih 2:2. Ovakav rasplet dvostruko se upisao u almanahe Bundeslige.

Bajernu je ovo prvi put od avgusta 2008. da je na domaćoj utakmici vodio 2:0 i ispustio pobjedu. S druge strane, Volfzburg slavi gotovo duplo stariji podvig. Ovo im je prvi put da su uzeli bod kod Bajerna još od decembra 2001. kada je utakmica u Minhenu završila 3:3, piše index.hr.