Serija A: Napoli jedva do tri boda u Spalu

Slavlje Napolitanaca ( AFP)

Avaz.ba

23.9.2017

Napoli je prvi put u Seriji A ove sezone pokazao mane, ali mu ni to nije smetalo da upiše i šestu pobjedu u isto toliko utakmica.

Napolitanci su večeras savladali Spal u gostima rezultatom 3-2, a tri boda donio im je Fauzi Gulam (Faouzi Ghoulam) sedam minuta prije kraja susreta .

Alžirski lijevi bek je u 83. minutu namjestio loptu na slabiju desnu nogu i matirao čuvara mreže Spala Alfreda Gomisa.

Domaćin je poveo pogotkom Paskvalea Skjatarele (Pasquale Schiattarella) u 13. minutu, ali je već u narednom napadu izjednačio Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne).

Hoze Kaljehon (Jose Callejon) je u drugom poluvremenu režirao preokret golom u 72. minuti. Spal je izjednačio preko Federika Vivijanija (Federico) iz slobodnog udarca u 78, da bi Gulam sedam minuta prije kraja spriječio iznenađenje.