Premijeršip: Lakazete donio pobjedu Arsenalu, Kolašincu 90 minuta

Piše: S.Me

25.9.2017

Zadnja utakmica šestog kola Premijeršipa odigrata je večeras u Londonu između Arsenala i WBA. Utakmica je završena rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je obilovalo velikim prilikama sa obje strane a najbolju je imao WBA već na početku utakmice kada su gosti pogodili stativu. Zatim se Arsenal trznuo i ozbiljnije krenuo u ostatak utakmice. Domaćini već u 20 minuti dolaze u vodstvo preko Aleksandrea Lakazetea (Alexandre Lacazette).

U drugom poluvremenu izabranici Arsena Vengera( Arsene Wenger) nstavili su sa boljom igrom ali vrijedi istaći i nekoliko dobrih prilika gostiju koji su možda i zaslužili jedan pogodak. Arsenal je pitanje pobjednika riješio iz penala kada je Lakazete postavio konačnih 2:0.

Naš reprezentativac odigrao je svih devedeset minuta.