Liga prvaka: Roma slavila protiv hrabrog Karabaga, Džeko matirao Šehića

Piše: Al. Ti.

27.9.2017

U prvoj utakmici današnjeg programa Lige prvaka, ekipa Rome je u okviru grupe C savladala Karabag rezultatom 2:1 i tako došla do prve pobjede u ovoj sezoni najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Na stadionu Baku Nacional, Roma je povela već u 7. minuti kada je Manolas nakon asistencije Pelegrinija (Pellegrinija) savladao našeg reprezentativnog golmana Ibrahima Šehića.

Dominacija Rome nastavila se i u nastavku utakmice, a vodstvo Vučice udvostručio je naš Edin Džeko, koji nakon asistencije El Šaravija (El Shaarawyja) pogađa za 2:0.

Bio je ovo 30 uzastopni gol Edina Džeke u posljednjih 29 utakmica, i za reprezentaciju i Romu.

Karabeg se nije predavao, a gol za smanjenje rezultata postigao je Pedro Henrike (Pedro Henrique) u 28. minuti susreta.

Nastavila je Roma sa napadima i nakon primljenog gola, a vrijedi istači odličnu odbranu Šehića nakon šuta El Šaravija.

U drugom poluvremenu ista meta, isto odstojanje. Roma je i dalje nastavila sa boljom igrom, a Šehić se nekoliko puta istakao odličnim intervencijama.

Vrijedi istaći odličnu akciju Džeke i Peresa, ali Šehić je odlično odbranio pokušaj defanzivca Rome.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:1 za Romu.