Atalanta zaustavila Juventus bez Pjanića: Napoli sam na vrhu

A. S.

1.10.2017

Zanimljivu utakmicu u Bergamu večeras su odigrali Atalanta i Juventus, u posljednjem susretu sedmog kola Serije A.

Četiri gola, pregršt šansi na obje strane, a konačan rezultat 2:2 sasvim je realan.

Juventus, bez našeg Miralema Pjanića, vodio je 2:0, ali to nije bilo dovoljno da sva tri boda odnesu u Torino.

"Stara dama" je nakon pola sata imala dva gola prednosti, preko Bernadeskija (Bernadeschi, 12. minuta) i Iguaina (Higuain, 24.). Do poluvremena na 1:2 smanjio je Kaldara (Caldara, 31.).

U drugim dijelu u 67. minuti sjajni Kristante (Cristante) izjednačio je na 2:2.

Do kraja susreta oba tima su imali priliku da dođu do pobjede, ali se mreže nisu tresle.

S ovim ranijem najviše je profitirao Napoli, koji je sada sam na vrhu s maksimalnim 21 bodom iz sedam susreta.

Juventus ima dva boda manje (19), dok je pri vrhu i Roma (15), koju je u utrci za titulu ostavio Edin Džeko.

Dijamant je načeo mrežu Milana u trijumfu od 2:0 u gostima (drugi gol dao Florenci/Florenzi).

U narednom osmom kolu, nakon što Džeko nastupi za BiH na svojoj Grbavici protiv Belgije 7. oktobra, Dijamant će imati priliku da sedam dana kasnije (14. oktobar) u Rimu nastavi golgetersku seriju upravo protiv lidera Napolija.

Prije toga, nadamo se, da će BiH preko Belgije i Estonije odvesti u baraž za Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Rusiji.