Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: Grčka savladala Kipar i definitivno riješila sve dileme oko drugog mjesta

AFP

Piše: N. Kr.

7.10.2017

Reprezentacija Grčke savladala je Kipar u Nikoziji (2:1) i tako nadomak druge pozicije i baraža za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Nakon poraza naše reprezentacije protiv Belgije, Grčka je odradila susret protiv Kipra bez pritiska i grča te su upisali vrijednu pobjedu.

Ipak, početak utakmice nije bio sjajan za Grke. Sotiriu (Sotiriou) je doveo Kipar u vodstvo u 18. minuti i tako šokirao goste.Domaći se nisu dugo radovali jer su Grci u roku dvije minute preokrenuli rezultat. Naime, Mitroglu (Mitroglou) je poravnao rezultat u 24. minuti da bi samo dvije minute kasnije Ciolis (Tziolis) doveo Grke u vodstvo. Ispostavit će se da je to bio i konačan rezultat utakmice.

Reprezentacije Grčke je sasvim zasluženo slavila a Kipar može biti sretan što još nije primio nekoliko pogodaka. Unatoč tome što je Grčka bila u seriji od pet utakmica bez pobjede (četiri remija, jedan poraz), ova pobjeda ih je vratila u život i približa velikom uspjehu.

Za tri dana Grčka će kod kuće dočekati Gibraltar i ovjeriti svoj plasman u baraž.