Sudije i Žiru donijeli pobjedu Arsenalu, Sosijedad pregazio Vardar

Piše: R. B.

12.10.2017

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su večeras historijsku utakmicu protiv engleskog velikana Arsenala, a na kraju je bilo 0:1.

Pobjedonosni gol za Arsenal dao je Žiru (Giroud) u 85. minuti.

Bila je to zanimljiva utakmica 3. kola grupne faze Lige Evrope, u kojoj se beogradski tim pokazao veoma dobro protiv mnogo kvalitetnijeg i skupljeg tima.

Zvezda je od 80. minuta igrala s igračem manje, nakon što je Rodić isključen zbog dva žuta kartona.

Najbolju šansu za goste u prvom poluvremenu promašio je Teo Volkot (Theo Walcot) u 15. minuti. Golman Borja odlično je odbranio.

Zvezda je u prvom poluvremenu imala nekoliko polušansi,te pogođenu prečku. Boaći (Boakye) je nakon kornera pogodio prečku.

Rezultati utakmica 3. kola koje su odigrane od 19 sati

Astana - Makabi Tel Aviv 4:0 Tvumasi (Twumasi) 33'; 42; Kabananga 47' i 52'

U timu Astane cijelu utakmicu odigrao je Marin Aničić, dok je Srđan Grahovac u igru ušao u 68'.

Bate - Keln 1:0 - Aleksej Rios (Aleksey Rios) 55' ,

Hapoel Ber Ševa - FCSB 1:2 Gnohere70' , 75', Kuenka (Cuenca) 85',

Konjaspor - Salzburg 0:2 - Gulbrandsen 5' , Dabur 80,

Lugano - Plzen 3:2 - Botani 63'; Karlinjos (Carlinhos) 70', Krmenčik 76', Bakos 90'

Marsej - Gimaraeš 2:1 - Martins 17', Okampos (Ocampos) 28', Lopez 76' ,

Nica - Lacio 1:3 - Baloteli 4', Kaisede (Caicedo) 5', Milinković-Savić 65', 89',

Ostersund - Atletik Bilbao 2:2 - Aduriz 14', Gero 52', Edvards (Edwards) 64' , Viliams 89'

Vardar - Real Sosijedad - 0:6 Ojarzabal (Oyarzabal) 12', Vilian Hoze (Willian Jose) 34', 42', 55', 59', de La Bela 90'

Varegem - Viteše 1:1 - Kašia (Kashia) 23', (AG) Bruns 27' ,

Zenit - Rozenborg 3:1 - Rigoni 2', 68', 75, Heland 88,

Zorja - Herta 2:1 - Silas 42', Selke 56', Svatok 79'