Kako je Adnan isprovocirao Mandžukića, koji je zbog gluposti za deset sekundi dobio crveni karton

A. S.

22.10.2017

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić u meču protiv Udinezea večeras nije postigao pogodak, ali je za samo 10 sekundi dobio crveni karton.

Sve se desilo u 26. minuti kada je Mandžo krenuo prema golu domaćeg tima, pri rezultatu 2:1 za Juve. Bio je u duelu sa Ali Adnanom i pokušao je izdejstvovati penal.

Nakon što nije uspio izboriti penal, Adnan se Mandžukiću unio u lice. Hrvatski reprezentativac je prvo dobio žuti karton za simuliranje penala, a onda još jedan zbog nesporskog ponašanja i svađe s iračkim internacionalcem.

Sudija Doveri nakon toga je izvadio crveni karton i Mandžukića poslao u svlačionicu.

Dodajmo, Pjanić igra od prve minute i trenutno je poluvrijeme (Bajić na klupi). Juve i dalje vodi 2:1, nakon preokreta i vodstva Udinezea od 1:0 u osmoj minuti (Perica), dok su vodstvo “Stare dame” kreirali Samir (Sammir) i Kedira (Khedira) .