Totenhem "ohladio" Liverpul, heroj se zove Hari Kejn!

AFP

Avaz.ba

22.10.2017

Fudbaleri Totenhema pobijedili su na svom Vembliju ekipu Liverpula sa 4:1 u derbiju devetog kola Premijer lige.

Apsolutni heroj meča bio je čudesni Hari Kejn (Hary Kane) koji je postigao dva pogotka i asistirao kod jednog, dok je u taboru Liverpula u centru pažnje bio očajni Dejan Lovren koji je bio krivac kod prva dva gola i zbog toga ga je Jirgen Klop (Jurgen Klopp) zamijenio već poslije pola sata igre.

Domaći tim je poveo već u četvrtoj minuti, Kejn je prevario očajnog Lovrena i nepotrebno istrčalog Minjolea (Mignolet).

Zanimljivo, ovo je Kejnu prvi gol na Vembliju ove sezone, prethodnih šest je postigao na gostujućim terenima.

Samo nekoliko minuta kasnije, Lovren je ponovo očajno reagirao, Kejn mu je pobjegao i asistirao za Sona koji pogađa za 2:0.

Gosti su uspjeli da do pred sami kraj smnaje na 1:2, kadas su Henderson i Kutinjo (Coutinho) oduzeli loptu Kejnu, a ovaj proigrao Salaha koji bježi čuvarima i od stative pogađa mrežu domaće momčadi.

I to je bilo sve od Liverpula, jer smo do kraja prvog dijela vidjeli lijep gol Alija za 3:1, dok je tačku na i stavio Kejn u 56. minuti za konačnih 4:1 za Totenhem, koji je smanjio zaostatak za vodećim Sitijem na pet bodova.