Liga prvaka: Džeko slavio pobjedu protiv Čelzija, Šehić herojski osvojio bod sa Karabagom

AFP

Piše: N.Kr.

31.10.2017

Rezultati: Roma-Čelzi 3:0; Olimpijakos-Barcelona 0:0;  Mančester junajted-Benfika 2:0; Bazel-CSKA 1:2; PSG-Anderleht 5:0; Sporting-Juventus 1:1; Atletiko-Karabag 1:1; Seltik-Bajern 1:2

90' | KRAJ NA SVIM UTAKMICAMA!

86' | Sami finiš na svim utakmicama. Atletiko je dobio crveni karton protiv Karabaga i sada je igra 10 na 10.

79' | GOOOL! Pukla je petarda u Parizu! Kurzava postiže hetrik protiv Anderlehta.

79' | Kiša golova na utakmicama Lige prvaka. Juventus je izjednačio u Lisabonu protiv Sportinga. Strijelac je Iguain (Higuain).

79' | GOOOOL! Preokret u Bazelu. Vernblum (Wernbloom) je pogoodio za veliki preokret ruske ekipe.

78' | GOOOOLLL!! Mančester je poduplao vodstvo protiv Benfike. Siguran sa 11 metara bio je Blind.

77' | Novi jedanaesterac za Mnačester protiv Benfike.

77' | GOOOOOL!!! Bajern opet vodi protiv Seltika! Strijelac je Martinez.

74' | GOOOOL!! PSG daje četvrti gol protiv Anderlehte. Opet je pogodio Kurzava.

74' | GOOOOOOL!!! Seltik dolazi do poravnanja protiv Bajerna. Strijelac je Mekgregor (McGregor).

70'| Dvadeset minuta do kraja osam večerašnjih utakmica.

68' | Čelzi je na koljenima. Džeko je sjajno nanizao odbrambene igrače Čelzija i uposlio Perotija koji je u situaciji 1 na 1 loptu poslao preko gola.

68' | Olimpijakos odolijeva napadima Barcelone.

65' | GOOOOL!!! CSKA je izjednačio u Bazelu. Rezultat je poravnao Džagoev (Dzagoev).

63' | GOOOOOL!! Roma vodi 3:0 protiv Čelzija. Sa dvadeset metara Peroti (Perotti) je snažnim udarcem postigao novi gol za oduševljenje na Olimpiku!

62' | Pjanićev Juventus i dalje gubi protiv Sportinga.

61' | Čelzi očajnički pokušava smanjiti prednost Rome.

60' | Karabag je ostao sa igračem manje u Madridu!

56' | GOOOL!! Atletiko je izjednačio protiv Karabaga u Madridu. Tomas (Thomas) je poravnao rezultat.

56' | GOOOL!! PSG rješava utakmicu protiv Anderlehta. Sada je 3:0. Pogodio je Kurzava (Kurzawa).

54' | Unatoč visokom vodstvu od 2:0, Roma i dalje napada. Džeko je iskosa snažno šutirao, a lopta je prohujala iznad prečke.

52' | Mirno otvaranje drugog poluvremena na svim susretima. Nema golova.

47' |Na otvaranju drugog dijela Roma kontrolira posjed lopte.

46' | Počelo je drugo poluvrijeme na osam susreta Lige prvaka.

45' | Kraj prvog poluvremena na svih osam susreta. Postignuto je ukupno osam golova, a jedini susret bez golova je u Atini između Olimpijakosa i Barcelone.

45+4 | GOOOL!! Duboko u sudijskoj nadoknadi PSG poduplao je vodstvo protiv Anderlehta. Pogodio je Nejmar (Neymar).

45' | GOOOOL!!! Mančester vodi protiv Benfike. Junajted je poveo autoglom Svilara.

44' | Čelzi ima dva gola zaostatka unatoč dobroj igri. Plavci su imali još dvije dobre prilike, ali Roma ima velikih 2:0

41' | GOOOOOL!! Karabag vodi u Madridu protiv Atletika. Mičel (Michel) je pogodio za veliko oduševljenje ekipe iz Azerbejdžana. Video gola pogledajte u videu ispod.

40' | Pet minuta do kraja prvih poluvremena na utakmicama Lige prvaka.

36' | GOOOOOL!! Roma vodi 2:0! Samo minut nakon velike prilike, El Šaravi pogađa drugi put večeras nakon velike nepažnje gostujuće odbrane.

35' | Velika prilika za Romu. Edin Džeko je opet asistirao El Šaraviju, ali Kurtoa (Courtois) je odlično odbranio!

33' | GOOOOL! Bazel je poveo protiv CSKA! Cufi (Zuffi) je pogodio za veliko slavlje na St. Jakob Parku. Gol pogledajte u videu ispod.

33' | Roma i dalje  čuva prednost protiv Čelzija.

31' | GOOOOL! PSG je na domaćem terenu poveo protiv Anderlehta. Pogodio je Marko Verati (Marco Verratti).

30' | Opsada gola Rome na Olimpiku, ali i dalje minimalna prednost domaćih. Bazel u Švicarskoj bolji od moskovskog CSKA, ali nema golova.

27' | Ibrahim Šehić sa svojim Karabagom pruža odličan otpor Atletiko Madridu.

25' | Dominacija Čelzija u Rimu. Morata je promašio veliku priliku.

24' | GOOOOOL!! Bajern vodi u Škotskoj protiv Seltika. Koman (Coman) je pogodio za prednost Bavaraca.

23' | GOOOOL!!! Sporting je poveo protiv Juventusa. Pogodio je Bruno Cezar (Cesar).

21' | Na susretu Rome i Čelzija igra se odvija na sredini terena, ali Čelzi je taj koji kontrolila utakmicu.

20' | Barcelona i PSG dominiraju protiv Olimpijakosa i Anderlehta, ali nema golova.

18' | I dalje nema golova na ostalih sedam susreta Lige prvaka.

15' | Mančester nije iskoristio najstrožiju kaznu. Marsijal (Martial) je promašio!

14' | Penal za Mančester protiv Benfike!

12' | U Lisabonu Juventus ima loptu više u svojim nogama, ali bez ozbiljnijih prilika za tim naše Miralema Pjanića.

10' | Nakon deset minuta nema golova na utakmicama Lige prvaka. Jedino uzbuđenje desilo se na Olimpiku kada je Roma povela protiv Čelzija.

8'| Šehić na golu Karabaga za sada odolijeva napadima Atletiko Madrida.

4' | Na ostalim susretima nema golova. U međuvremenu, Čelzi je imao dobru priliku za poravnanje rezultata.

1' | GOOOOL! Edin Džeko je u 39. sekundi asistirao Stefanu El Šaraviju (Stephan El Shaarawy) za ekspresno vodstvo Rome protiv Čelzija.

20:45 | Počelo je osam utakmica Lige prvaka! Želimo uspješnu noć našim reprezentativcima!

20:40 | Ostalo je pet minuta do početka osam večerašnjih utakmica Lige prvaka.

Sa večerašnjih osam utakmice bit će kompletirano 4. kolo Lige prvaka u grupama A,B,C i D

Pažnja svjetske javnosti bit će na duelu Rome i Čelzija koji je najatraktivniji par ove večeri. Ipak, bh. javnost imat će dosta razloga za uzbuđenje jer večeras u najelitnijem evropskom takmičenju igraju Edin Džeko, Miralem Pjanić i Ibrahim Šehić.

Pjanić sa svojim Juventusom gostuje ekipi Sportinga u Lisabonu dok će Džeko sa svojom Romom dočekati Čelzi.

Ibrahim Šehić će sa svojim Karabagom opet pokušati iznenaditi Atletiko jer su u prošlom kolu kod kuće odigrali bez golova protiv ekipe Dijega Simeonea (Diego).

Plejada bh. igrača bila bi još veća da stoper Seltika Jozo Šimunović nastupa za svoj tim večeras protiv Bajerna, ali novopečeni bh. reprezentativac će zbog povrede propustiti ovaj duel.

U ostalim duelim sastat će se Bazel-CSKA, Mančester-Benfika, Olimpijakos-Barcelona i PSG-Anderleht.

Nakon ovog kola imat ćemo jasniju sliku koje ekipe će nastaviti takmičenje u Ligi prvaka, a koje u Evropskoj ligi.