Liga prvaka: Bešiktaš i Monako remizirali, turski tim na pragu drugog kola

Piše: Al. Ti.

1.11.2017

U prvoj odigranoj utakmici večerašnjeg programa Lige prvaka Bešiktaš je na svojoj Vodafon Areni remizirao sa Monakom (Monaco), a bilo je 1:1.

Ovim remijem turski klub je došao na korak od drugog kruga najelitnijeg fudbalskog takmičenja na svijetu.

Ipak, do vodstva je prvi došao tim iz Kneževine, kada Lopes u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena pogađa za 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, domaći dolaze do izjednačenja. Tosun je u 54. minuti sa bijele tačke pogodio za 1:1, a kasnije se ispostavilo i konačan rezultat.

Vrijedi istaći i nekoliko odličnih šansi na obje strane do kraja utakmice, ali golmani su bili na visokom nivou.

Bešiktaš nakon ovog boda na svom kontu ima 10 bodova, dok je Monako posljednji sa samo dva osvojena poena.