Liga prvaka: Totenhem pregazio šampiona Evrope, Siti slavio nakon drame u Napulju

AFP

Piše: N. Kr.

1.11.2017

Rezultati: Borusija-APOEL 1:1, Totenhem-Real Madrid 3:1, Liverpul-Maribor 3:0, Šahtar-Fajnord 3:1, Napoli-Mančester siti 2:4, Porto-Lajpcig 3:1, Sevilja-Spartak 2:1

KRAJ NA SEDAM UTAKMICA LIGE PRVAKA!

90' | GOOOOOOL!!! Liverpul postiže treći pogodak protiv Maribora. Pogodio je Staridž (Sturridge).

88'| Bez uzbuđenja na Vembliju.

83' | Sami je finiš na sedam utakmica Lige prvaka.

80'| GOOOOOOOOOOL!!! Real postiže pogodak. Ronaldo pogađa za 3:1.

80' | GOOOOL!!!! Spartak je smanjio protiv Sevilje. Sada je 2:1 za tim iz Andaluzije.

79' | Ali je mogao do trećeg gola, ali sreća je bila saveznik Reala.

76' | Nokautirani Real bezuspješno pokušava smanjiti zaostatak protiv Totenhema.

70' | GOOOOOOOOLLLLL!!!! Siti opet vodi protiv Napolija. Peti gol na utakmici postigao je Aguero. Gol u videu ispod.

68' | GOOOOOOOOOOOL!! Šahtar postiže i treći pogodak protiv Fajnorda. Opet je pogodio Marlos. Gol u videu ispod.

65' | GOOOOL!!! Porto opet vodi protiv Lajpciga. Za novu prednost pogodio je Pereira.

65' | GOOOOOL!!! Napoli dolazi do izjednačenja nakon jedanaesterca. Pogodio je Žoržinjo (Jorginho).

64' | GOOOOOOOOOL!!!! Totenhem vodi 3:0 protiv Reala! Treći gol djelo je Eriksena.

64' | GOOOOOL!!! Liverpul je poveo s 2:0 protiv Maribora! Pogodio je Čan (Can)!

62' | Velika prilika za Real, nakon gužve u šesnaestercu i nekoliko izblokiranih šuteva, Totenhem se odbranio! u Napulju Insinje pogodio prečku!

60' | GOOOOOl!!! Sevilja postiže drugi gol protiv Spartaka. Strijelac je Banega. Gol pogledajte u videu ispod.

60' | Blijeda partija Reala. Kriza se definitivno nastavlja za šampiona Evrope.

56' | GOOOOOOOOL!!! Ali opet pogađa za Totenhem! Totenhem vodi 2:0 protiv Reala.

54' | GOOOOOOOL!!! APOEL je izjednačio protiv Borusije. Strijelac gola bio je Pote! Gol pogledajte u videu ispod.

54' | Liverpul je promašio jedanaesterac protiv Maribora!

50' | GOOOOL!!! Sjajno otvaranje drugog poluvremena i za ekipu Sitija. Stouns je pogodio za preokret u Napolju. Siti vodi 2:1.

50'| GOOOOLL!! Lajpcig je izjednačio protiv Porta. Verner (Werner) je pogodio!

49'| GOOOOL!!! Liverpul golom otvara drugo poluvrijeme protiv Maribora. Pogodio je Salah!

46' | Počelo je drugo poluvrijeme na utakmicama Lige prvaka.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA | Nakon prvih 45 minuta na sedam susreta Lige prvaka postignuto je devet golova. Jedini meč bez golova je Liverpul-Maribor.

43' | Benzema dobro šutira, ali Loris brani!

41' | Sami finiš prvog poluvremena na večerašnjim utakmicama Lige prvaka.

40'| Totenhem mogao do novog gola, ali Kasilja spašava "Kraljeve".

37' | Totenhem sigurno čuva vodstvo. Maribor i dalje odolijeva napadima Liverpula.

35' | GOOOOL!!! Siti je izjednačio protiv Napolija! Pogodio je Otamendi!

32' | Nova prilika za Real, ali Ronaldo je šutirao pored gola.

22' | GOOOOOL!!! Napoli je poveo protiv Mančester sitija. Insinje (Insigne) pogađa za veliku radost domaćih.

22' | Maribor se dobro drži protiv Liverpula na Enfildu.

20' | Nakon dvadeset minuta igre na Vembliju Totenhem dosta bolja ekipa.

17' | GOOOOOL!!!! Šahtar postiže drugi gol na utakmici. Šokantan preokret domaćih nakon samo pet minuta. Strijelac drugog gola bio je Marlos. Gol pogledajte u videu ispod.

14' | GOOOOL!!! Šahtar ekspresno dolazi do izjednačenja protiv Fajnorda. Ferejra (Ferreryra) je pogodio.

13' | GOOOOL!!! Porto je poveo protiv Lajpciga. Erera (Herrera) je pogodio za vodstvo portugalske ekipe.

13' | Nova prilika za Totenhem. Domaći sve češće pred golom Reala.

12' | GOOOL!!! Fajnord je poveo u Ljevovu. Jorgensen je pogodio u 12. minuti!

11' | Prvi šut u okvir gola na utakmici Totenhem-Real Madrid. Kejn je iskosa šutirao direktno u Kasilju (Casilla).

10' | Prvo uzbuđenje na Vembliju. Dobra lopta Eriksena za Kejna (Kane), ali Ramos u posljednji čas spašava.

10' | Nakon 10 minuta igre na sedam utakmica Lige prvaka nema golova.

5' | Napoli i Mančester siti za sada igraju susret bez uzbuđenja, a tako je i na ostalim terenima.

3' | Isko (Isco) je šutirao prema golu Totenhema, ali Loris (Lloris) bez problema hvata loptu.

1' | Počelo je sedam susreta Lige prvaka!

20:40 | Sedam susreta Lige prvaka po grupama E, F, G i H počinje za pet minuta.

Sa sedam večerašnjih susreta bit će kompletirano četvrto kolo Lige prvaka po grupama E, F, G i H

Pažnja svjetske javnosti bit će na Napulju i Londonu gdje će koplja ukrstiti Napoli i Mančester siti te Totenhem i Real Madrid.

Upravo su ove utakmice u prethodnom kolu ponudile uzbudljiv nogomet sa mnogo golova pa se i večeras očekuje sličan scenarij.

U okviru grupe E Liverpul če dočekati Maribor, a Sevilja će ugostiti Spartak iz Moskve. U ovoj grupi sve ekipe osim Maribora imaju realne šanse za plasman u nokaut fazu pa će sigurno susret u Andaluziji dati jasniju sliku ko bi mogao biti kandidat za narednu fazu takmičenja.

Grupa F donosi duel Napolija i Mančester sitija te Šahtara i Fajnorda. Holandski Fajnord za sada nema nijedan bod, pa bi eventualna pobjeda Šahtara uz negativan rezultat Napolija mogla odlučiti ko će sa Mnačester sitijem u narednu fazu takmičenja.

U grupi G jedan meč je već odigran u ranijem terminu. Bešiktaš je kao prvoplasirani tim ugostio Monako u Istanbulu i odigrao susret bez pobjednika koji je njima osigurao plasman u nokaut fazu, a Monaku dodatno smanjio šanse za taj plasman. U drugom susretu Porto će dočekati njemački Lajpcig. „Bikovi“ su u prošlom kolu na svom terenu savladali portugalsku ekipu, ali razlika u bodovima iznosi samo jedan bod tako da eventualna pobjeda Porta opet mijenja stvari u korist ekipe sa Dragao stadiona.

U okviru grupe H čeka nas paklen duel između Totenhema i aktuelnog šampiona Real Madrida. „Kraljevi“ su u prošlom kolu bili bolji rival od Engleza, ali su odigrali „samo“ 1:1. Ipak, najrofejnija ekipa u ovom takmičenju imat će priliku da u derbiju večeri savlada domaću ekipu i osigura plasman u narednu fazu. Susret iz Londona pažljivo će se osluškivati u Dortmundu gdje Borusija dočekuje APOEL. Borusija nakon tri kola ima samo jedan bod i svaki rezultat osim pobjede proitv Kiprana bi značio oproštaj od nadanja za 1/8 finala najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

30' | GOOOOOL!!!!! Dortmund slama odbranu APOEL-a! Defanzivac Gereiro (Guerreiro) je pogodio.

30' | GOOOOOL!!! Sevilja povela protiv Spartaka!

29' | Real pokušava doći do izjednačenja.

26' | GOOOOOOOOOOL!!! Totenhem je poveo protiv Real Madrida. Dele Ali (Alli) je pogodio za zasluženo vodstvo protiv aktuelnog prvaka Evrope. Gol pogledajte u videu ispod.

24' | Real je izdržao napade domaćih i sada se igra bez većih uzbuđenja.