Primera: Barca golovima Alkasera do pobjede protiv Sevilje

Piše: Al. Ti.

4.11.2017

Barcelona je nastavila svoj pobjednički niz na svom terenu u ovoj sezoni i desetom pobjedom u sezoni i dalje čvrsto drži prvo mjesto na tabeli u Primeri.

Večeras su izabranici Ernesta Valverdea pobijedili Sevilju (Sevilla) rezultatom 2:1.

Prvu šansu na utakmici smo vidjeli već u 5. minuti, ali Suarez ne uspjeva prekinuti svoj golgeterski post.

Barca je povela u 23. minuti kada rezervista Pako Alkaser (Paco Alcacer) pogađa za 1:0 nakon velike greške defanzivca Sevilje.

Uslijedili su napadi Barce, koja je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetila golu Sevilje, ali udarci Inijeste i Rakitića otišli su pored gola.

U drugom poluvremenu i dalje smo gledali dominaciju Barce, ali bez većih šansi. Ipak svoju priliku su iskoristili gosti, koji nakon kornera postižu izjednačujući gol, a strijelac je bio Pizaro (Pizzaro). Igrala se 59. minuta.

U 63. minuti Pike je odlično šutirao, ali njegov udarac pogađa samo prečku.

Ipak samo šest minuta kasnije Barca ponovo dolazi do vodstva. Lijepo je centrirao hrvatski veznjak Ivan Rakitić, a ponovo na pravom mjestu bio je Alkaser koji pogađa rutinski za 2:1.

Ostalo je do kraja 2:1 za Katalonski tim, koji se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu sa 31 bodom, dok je Sevilja peta sa 19 osvojenih bodova.