Premijeršip: Morata donio pobjedu Čelziju u derbiju protiv Junajteda

Piše: Al. Ti.

5.11.2017

U drugom derbiju današnjeg programa engleskog Premijeršipa Čelzi (Chelsea) je pobijedio Mančester Junajted (Manchester United) potpuno zasluženo rezultatom 1:0.

Tim Antonija Kontea (Conte) tokom cijelog susreta je imao inicijativu, dok se "povratnik" Žoze Murinjo odlučio na odbranu, što mu se na kraju obilo o glavu.

Bakajoko (Bakayoko) je prvi zaprijetio, ali njegov udarac odlazi pored desne stative De Hee (De Gea).

U rijetkim šansama koje je Junajted imao danas Lukaku je u 16. minuti pokušao, ali Kurtoa (Courtois) je odlično odbranio.

Uslijedile su šanse Azara (Hazard) i Fabregasa, ali bez promjene rezultata.

U drugom dijelu još jači napadi domaćeg tima.

Prva šansa desila se u 54. minuti kada ponovo Azar šutira, ali "jedinica" Junajteda dobro brani.

Trenutak odluke desio se u 55. minuti kada Aspilikueta (Azpilicueta) sjajno centrira, a još bolje glavom pogađa Morata za 1:0.

Mogao je Čelzi i do drugog gola, ali Azaru ponovo de Hea brani udarac sa vrha šesnaesterca.

Ostalo je do kraja 1:0 za Čelzi, koji se ovom pobjedom probio na četvrto mjesto sa 22 boda, dok Junajted sada zaostaje za vodećim Sitijem čak osam bodova.