Argentina golom Aguera pobijedila Rusiju u Moskvi

Piše: R. Be.

11.11.2017

Golom Serhija Aguera (Sergio Aguero) u finišu susreta, slekcija Argentine slavila je u prijateljskom susretu protiv Rusije 1:0.

Utakmica je odigrana na stadionu "Luzhniki" u Moskvi, a odbrana Rusije dobro se nosila s jednim od najopasnijih napada na svijetu

Iako je Lionel Mesi (Messi) predvodio svoju selekciju, koja je od starta imala inicijativu, prva šan sa viđena je u 21. minuti. Anhel Di Marija (Angel Di Maria) je primio Mesijev pas, ali loše šutirao. Danas odlični golman Igor Akinfejev (Akinfeev) odlično je odbranio. Do kraja prvog dijela Aguero je dva puta šutirao, ali je ruski golman imao svoj dan.

Ruska odbrana bila je konstantno pod pritiskom, ali je popustila tek četiri minute prije kraja meča.

Nakon blokiranog šuta, Aguero je glavom s pet metara poslao loptu u mrežu Akinfejeva.

Rusi više nisu imali ni vremena ni snage da uzvrat, pa je Argentina slavila pobjedu, na stadionu na kojem je prošle godine izgubila finale Kupa konfederacija.