Bez golova završen susret Danska - Irska

Piše: R. Be.

11.11.2017

Bila je to prosječna utakmica, u kojoj nismo mogli vidjeti mnogo toga zanimljivog. Danska je bila bolji protivnik, posebno u prvom poluvremenu. Larsen i Karnelis propustili su najbolje prilike za domaćina u 11. minuti susreta.

S druge strane, Kristi u finišu prvog dijela propušta priliku donijeti veliku prednost Ircima. Šmajhel je nekako odbranio ramenom.

Drugo poluvrijeme bilo je skoro pa nezanimljivo, sa nekoliko pokušaja Danaca, koji i nisu bili plod izgrađenih akcija.

Bio je ovo jedini susret u baražu za Svjetsko prvenstvo koji je završio bez golova. Hrvatska je savladala Grčku 4:1, Švicarska u gostima Sjevernu Irsku 1:0, dok je Švedska minimalno slavila protiv Italije.

Revanš susret Irska - Danska na programu je 14. novembra na stadionu "Aviva" u Dablinu, s početkom u 20.45 sati.

Kraj susreta, Irci mogu biti zadovoljni jer "Parken" napuštaju bez primljenog gola.

90'+2 Hendrik je napustio igru, ušao je Hurihejn (Hourihane).

90'+1 Larsen šutira, lopta se odbija u kornerbrani. Danska pokušava da u nadoknadi postigne gol, malo su zakasnili.

90' Poulsen šutira glavom, sa 11 metara, ali Rendolf još jednom brani. Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

89' Dafi je bio u prilici, ali je slabo zahvatio loptu glavom. Šmajhel je lagano odbranio.

88' Arter napušta igru, mijenja ga Vilan (Whelan).

86' Finiš susreta, sve su prilike da ćemo večeras ostato uskraćeni za golove.

85' Brejdi šutira, ali Šmajhel ne mora brinuti, lopta odlazi na tribine

79' Kako se bliži kraj susreta raste i nervoza. Mažić još nije pokazao karton.

76' Mažić pravi prvu grešku. Bentner je nagazio Marfija, ali je prošao bez javne opomene. Dosuđen je slobodan udarac.

74' Sada i selektor Irske pravi prvu izmjenu. Šej Long (Shane) mijenja Marfija.

72' Danci ponovo pritišću. Sada je njihov napad ojačan. Ušao je Niklas Bentner (Bendtner), što je izazvalo ovacije na stadionu

69' Nakon lijepe akcije Danaca kroz sredinu, Poulsen je slabo šutirao. Bila je to prva, nešto ozbiljnija, prilika za domaćina u nastavku.

67' Klark nije dobro zahvatio loptu, bio je sam na pet metara. Bila je to dobra prilika za Irce.

65' Zanimljivo da još nema javnih opomena na ovom susretu. Igra se prilično fer i korektno.

64' Poulsen mijenja Kornelijusa u selekciji Danske.

63' Nakon kornera za Dansku, Eriksen je šutirao, ali pogodio Kristija. Irac je kratko bio u nokdaunu.

61' Nema golova nakon sat vremena utakmice. Danci jalovo pokušavaju, odbrana Irske djeluje moćno.

55' Nakon 10 minuta u nastavku nismo vidjeli niti jednu ozbiljnu akciju

51' Početak drugog dijela nije donio ništa novo. Danska ima posjed lopte, Irci pokušavaju kontranapadima.

46' Mažić je dao znak da može početi drugo poluvrijeme. Irska se u prvom dijelu odlučila za branjenje svog gola i pokušavala dugim loptama. Za takvu igru mogli su biti kažnjeni, ali napad Danske nije iskoristio tri dobre situacije. Kristi je jedini zaprijetio danskom golmanu.

Kraj prvog poluvremena

43' Kristi je izludio odbranu Danske, ali Šmajhel brani. Odbrana Danske izbacila je loptu u korner, nakon čega se ništa nije desilo.

41' Finiš poluvremena, na semaforu je još početni rezultat

39' MekKlin se spetljao i propustio priliku da šutira sa udaljenosti 16 metara od gola Danske.

37' Još jedan pokušaj Danaca, lopta ide visoko preko gola. Šutirao je Ankersen.

34' Irci pokušali visokom loptom, ali bezuspješno

33' Nakon prodora Eriksena, Sisto iz dobre pozicije šutira pored gola. Bila je to prilično dobra prilika za vodstvo.

31' Prošlo je pola sata, bez golova u duelu Danske i Irske, iako je bilo prilika.

28' Jorgensen šutira iz daljine, lopta je otišla pored gola Irske.

26' Brejdi loše izvodi slobodan udarac za Irsku, odbrana Danske je sigurna.

22' Kristijan Eriksen šutira sa 30-ak metara, ali po sredini gola. Rendolf još jednom siguran.

21' Irci teško čuvaju loptu u svom posjedu, napadi prebrzo završavaju.

16' Nakon svakog pokušaja Iraca da napadnu, uslijedi opasna kontra Danaca. Ipak golova još nema.

11' Dvije veoma dobre prilike za Dance. Rendolf spašava Irce. Prvo je Larsen šutirao iskosa, irski golman odbio, a onda odbranio i pokušaj Kornelisa sa 10-ak metara.

9' Danska mnogo više drži loptu u svom posjedu. Trenutni omjer je 64:36, ali ozbiljnijih prilika još nema.

6' Danci su imali obećavajući napad. Eriksen je povukao, ali na kraju izgubio loptu.

4' Bez većih prilika na otvaranju meča.

1' Susret Danska - Irska je počeo.

Za Dansku su počeli: Šmajhel (Schmeichel) (GK), Kjer (Kjær) (C) Ankersen, Kvist, Delani (Delaney), Jorgensen (Jørgensen), Eriksen, Bjeland (Bjelland), Striger Larsen (Stryger), Kornelius, (Cornelius), Sisto

Za Irsku nastupaju: Rendolf (Randolph) (GK), Kristi (Christie), Klark (Clark) (C), Marfi (Murphy), Brejdi (Brady), MekKlaren (McClean), O'Douda (O'Dowda), Hendrik (Hendrick), Vard (Ward), Dafi (Duffy), Arter 22.

Nogometne selekcije Danske i Irske odmjerit će večeras snage na stadionu "Telia Parken" u Kopenhagenu, što će biti prvi meč baraža za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Utakmica počinje u 20.45 sati, a glavni sudija bit će Milorad Mažić iz Srbije.

Danska je bila nadomak plasmana na Mundijal, ali je na kraju kvalifikacija posustala i prepustila prvo mjesto selekciji Poljske.

S druge strane, Irci su se borili sa Srbijom i Velsom i na kraju završili na drugom mjestu.

Danska, koju predvodi Age Harid (Hareide) ima niz sedam utakmica bez poraza i večeras će ga željeti nastaviti. Protivnik im je selekcija Martina O'Nila (O'Neil), koja igra veoma tvrdo i u čijim utakmicama rijetko bude više od dva gola.