Baraž za Svjetsko prvenstvo: Italija u suzama, Švedska ide na Mundijal!

AFP

Piše: N. Kr.

13.11.2017

KRAJ UTAKMICE: ITALIJA-ŠVEDSKA 0:0

93' | Italija je bacila sve karte u napad. Bufon je krenuo u napad. Posljednje minute utakmice.

90' | Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

87' | Stefan El Šaravi (Stephan El Shaarawy )snažno šutira, ali Olsen opet brani. U narednom napadu Parolo glavom šutira pored gola.

86' | Beloti (Belotti) šutira pored gola.

84' | Olsen opet brani! Švedska pred vratima Mundijala!

83' | Sve veća nervoza u redovima Italije.

80' | Deset minuta do kraja utakmice.

77' | Šveđani se sjajno brane!

73' | Sve je manje vremena za Italiju. I dalje početnih 0:0.

66' | Azuri "stežu obruč" oko gola Švedske.

64' | Nova šansa za Italiju. Imobile šutira pored gola.

62' | Veliki pritisak Italije, ali Švedska odolijeva. Manje od pola sata do kraja utakmice.

59' | Obećavajući napad za Švedsku, ali u završnici se spetljao Telin (Thelin).

58' | Nova prilika za Azure, ali Olsen brani bez problema.

53' | Odlična prilika za Italiju. Florenci je nakon ubacivanja sa strane šutirao, ali lopta je otišla pored stative!

50' | Bez većih uzbuđenja  nakon prvih pet minuta nastavka.

46' | Počelo je drugo poluvrijeme! Italija ima 45 minuta nade za plasmanom u Rusiju.

45' | Kraj prvog poluvremena. Italija-Švedska 0:0!

45' | Pogledajte statistiku nakon prvih 45 minuta.

44' | Florenci (Florenzi) šutira direktno u Olsena!

43' | Bonući (Bonucci) šutirao preko gola nakon prekida.

42' | Gol "visi" u vazduhu. Italija sve ozbiljnije prijeti.

40' | Sjajna prilika za Italiju. Grakvist (Granqvist) je izbacio loptu sa gol crte. U narednom napadu Kandreva je šutirao preko gola.

AFP

38' | Bliži se kraj prvog dijela, ali i dalje nema prave prilike za Italiju.

33' | Italija na sve načine pokušava da dođe do gola Olsena, ali Švedska je napravila pravi bedem ispred svog gola.

29' | Šveđani opet traže jedanaesterac, ali glavni arbitar je samo dao žuti karton Forzbergu (Forsberg) zbog prigovora.

27' | Najbolja prilika na utakmici. Kandreva (Candreva) je nakon gužve u šesnaestercu snažno šutirao, ali lopta je otišla tik iznad gola.

23' | Dobra prilika za Švedsku. Udarac iskosa brani Bufon (Buffon).

22' | Barzalji (Barzagli) je dobio žuti karton zbog prekršaja na sredini terena. Sada dva štopera Italije imaju javno uporenje.

20' | I dalje nema golova. Italija ima loptu u svom posjedu, ali odbrana Švedske za sada bez problema izlazi sa napadima Azura.

19' | Svenson (Svensson) je ušao u igru umjesto povrijeđenog Johansona.

16' | Prva šansa na utakmici. Imobile (Immobile) je iz teške situacije šutirao u vanjski dio mreže gola Švedske.

15' | Italija izvela jedan korner koji nije bio opasnost po gol Olsena. Treba istaći i sumnjivu situaciju u šesanestercu Italije kada su Šveđani tražili jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom.

10' | Igra se bez većih uzbuđenja. Đorđo Kjellini (Giorgio Chiellini) i Jakob Johanson (Johansson) požutili su nakon neopreznih startova.

5' | Nervozan početak utakmice Italije. Igra se na sredini terena bez većih uzbuđenja.

1' | Počela je utakmica!

20.43 | U toku je izvođenje himni.

Fudbaleri Italije i Švedske za nešto manje od 10 minuta igrat će revanš susret baraža za odlazak na Mundijal u Rusiji naredne godine.

"Azuri" će morati upisati pobjedu od dva gola razlike ukoliko ne žele propustiti najelitnije fudbalsko takmičenje na svijetu s obzirom da su u Švedskoj poraženi minimalnim rezultatom.

Susret na San Siru će propustiti Marko Verati (Marco Verratti) zbog žutih kartona što predstavlja veliki hendikep za selektora Đanpjera Venturu (Gian Piero) koji će sasvim sigurno ukoliko ne izbori Mundijal dobiti otkaz na klupi Italije.

Podsjećamo, Italija je u Štokholmu minimalno poražena pomalo nesretnim golom Johansona (Johansson) u 61. minuti utakmice.