Danska na pogon Eriksena pregazila Irsku i otišla na Svjetsko prvenstvo

Piše: Al. Ti.

14.11.2017

Posljednji učesnik iz Evrope koji će narednog ljeta igrati na Mundijalu u Rusiji je reprezentacija Danske, koja je večeras u Dablinu pregazila domaću Irsku rezultatom 5:1.

Junak susreta bio je veznjak Evertona, Eriksen koji je postigao tri gola i tako uništio sve snove Irske o plasmanu na veliko takmičenje.

Ipak nije sve najbolje počelo za Dansku. Domaćini su poveli već u 6. minuti golom Dafija (Duffy).

Ipak hladan tuš za prepun Aviva stadion desio u samo tri minute kada prvo preko Kristijansena (Christensen) i Eriksena.

U drugom poluvremenu Danska je nastavila da kidiše ka golu Rendolfa (Randolpha). Veznjak Evertona Eriksen je u 63. minuti pogodio za tada 3:1, isti igrač u 74. minuti pogađa za 4:1.

Moglo je biti i gore za domaćine, ali je Rendolf u nekoliko navrata bravurzono intervenisao i spasio svoj tim još većeg debakla.

Konačnih 5:1 postavio je Bendtner sa bijele tačke u 89. minuti susreta.