Arsenal u velikom gradskom derbiju savladao Totenhem

Piše: Al. Ti.

18.11.2017

U velikom londonskom derbiju u okviru 12. kola Premijeršipa, Arsenal je danas na Emiratima pobijedio Totenhem (Tottenham) rezultatom 2:0 i tako prekinuo niz pobjeda Pijetlova.

Topnici, za koje je naš Sead Kolašinac odigrao cijeli susret, počeli su žestoko današnji susret.

Preko Belerina (Bellerin) nekoliko puta su ozbiljno zaprijetili golu Totenhema, ali bez promjene rezultata.

Ipak prva velika šansa na utakmici bila je za goste sa Vemblija (Wembley) kada je Eriksen pogodio stativu, a igrala se 35. minuta.

Kazna je stigla samo minut kasnije kada iz slobodnjaka ubacuje Ezil (Ozil) a najviši u skoku bio je Mustafi koji donosi veliku radost domaćim navijačima.

Arsenal je do drugog gola stigao već u 41. minuti kada je Sančez (Sanchez) pogodio nakon ubacivanja Lakazeta (Lacazette).

U drugom poluvremenu domaći su držali utakmicu pod kontrolom, a mogli su doći i do trećeg gola. Sančez je u 76. minuti dobro šutirao, ali Loris dobro brani.

Do kraja je ostalo 2:0 za domaće, koji su ovim trijumfom došli na četvrto mjesto sa 22 boda, dok je Totenhem na trećem mjestu sa bodom više.