Golijada u Parizu i poraz Džekine Rome u Madridu

Imamo sve rezultate večerašnjih utakmica:

Basel 1 - 0 Mančester junajted

Juventus 0 - 0 Barcelona

PSG 7 - 1 Seltik

Sporting 3 - 1 Olimpijakos

90' | Završene sve utakmice Lige prvaka.

89' | GOL! Lang (Basel) postiže iznenađujući gol protiv Junajteda i dovodi svoj tim u vodstvo.

86' | Diogo Figueiras je dodao loptu koju je pokupio Vadis (Olympiakos) i sa ruba šestnaesterca uputio odličan udarac. Njegov pokušaj je ušao u donji lijevi ugao. Nevjerojatan GOL! Rezultat je 3:1.

85' | Atletiko povećava svoje vodstvo preko Gameira za 2:0.

83' | Roma ostaje sa igračem manje jer je crven karton dobio Peresi.

81' | Prelijepa lopta je pronašla svoj cilj. Dani Alves (PSG) ju je dobro primio i pucao na gol sa otprilike 23 m. Dobro je to napravio poslavši loptu pokraj golmana unutar lijeve stative. Sada je 7:1

79' | Senzacionalno! Edinson Cavani (PSG) je pokazao svoje odlične sposobnosti kada je unutar šestnaesterca pucao je loptu iz volea u gol od donji dio lijeve stative. Asistent je bio Kurzava, rezultat je 6:1.

76' | GOL! Marko Verati (PSG) je naletjeo na loptu unutar kaznenog prostora i svladao golmana udarcem u donji lijevi uga gola. Promijenio je rezultat na 5:1.

78' | GOL! Korentin Toliso (Bayern) je prošao odbranu protivnika i prevario je golmana za vodstvo gostiju.

75' | U Torinu i dalje bez promjene rezultata, kao i Bazelu gdje još nema golova.

69' | GOL! Antoine Griezmann (Atl. Madrid) postiže gol za svoj tim i dovodi ih u vodstvo protiv Rome.

67' | GOL! Bas Dost (Sporting) je svladao golmana i povećao rezultat svoje ekipe.

66' | Zamjena. Miralem Pjanic odlazi s terena, a ući će Rodrigo Bentankur (Juventus).

63' | GOL! Lukas  je nabacio u šesnaesterac, a loptu je dočekao Sofiane Hani (Anderlecht) i zabio nisko po sredini gola. Rezultat je sada 1:1.

61' | Filipe Luis (Atl. Madrid) dobija žuti karton. Trebao bi biti malo oprezniji jer jos takvih prekršaja znači crveni karton za njega.

56' | Trener se odlučio na zamjenu. Lionel Mesi (Barcelona) ulazi a izlazi Deulofeu.

52' | GOL! Robert Levandovski (Bayern) je postigao gol za svoj tim.

46' | Drugo poluvrijeme na svih šest utakmica je počelo.

45' | Završeno prvo poluvrijeme na svim susretima

43' | GOL! Protivnik je napravio katastrofalnu grešku, a poklon je iskoristio Bruno Cezar (Sporting) i poslao loptu u mrežu. Rezultat je 2:0.

40' | Bas Dost (Sporting) je zabio nakon divne asistencije suigrača. Šut mu nije bio jak i išao je po sredini gola, ali golman svejedno nije uspio to odbraniti.

35' | GOLL! Odličan pas je primio Mbape (PSG), koji izlazi jedan na jedan s golmanom. Ostao je miran i sjajno zabio od lijevu stative.

29' | Gol! Edinson Kavani (PSG) se našao u odličnoj šansi u šesnaestercu i zabio gol.

28' | Sami Khedira (Juventus) je pokušao pronaći nekoga od suigrača u šesneastercu, ali je Ter Štegen izašao sa linije i izbio loptu.

23' |GOL  Lopta je u mreži, a Neymar (PSG) po drugi put se upisuje u listu strijelaca!

21' | Milorad Mazic je izvadio žuti karton, a dobio ga je Miralem Pjanic (Juventus) za prejak start na protivnika.

16' | Diego Peroti (AS Roma) je pokazao sjajnu tehniku, došao je do šesnaesterca i opalio po golu, ali je lopta otišla lijevo od gola. Lijep prodor, ali loš šut!

9' | GOL! Rabiot je poslao loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Nejmar (PSG). Precizno je zabio u donji desni ugao. Rezultat je 1:1.

7' | Konstantinos Manolas (AS Roma) je dobio žuti karton. Bjorn Kuipers ga je kaznio jer je složio na pod protivničkog igrača.

3' |  GOL! Mousa Dembele (Celtic) hladnokrvno gura loptu pokraj golmana i dovodi svoj tim iznenađujuće u vodstvo.

1' | Počelo je svih šest susreta petog kola Lige prvaka.

Utakmice 5. kola nogometne Lige prvaka u grupama A,B,C i D na rasporedu su večeras.

Nama večeras, bit će najzanimljivije pratiti grupe C i D u kojima će igrati naši reprezentativci Edin Džeko i Miralem Pjanić. Ono što je zanimljivo i za Romu i Juventus jeste da ne smiju izgubiti večerašnje susrete kako bi sigurno nastavili svoj evropski put u Ligi prvaka.

Dakle Roma će gostovati u Madridu kod Atletika a Juventus će dočekati Barcelonu u Torinu.

Bazel i Mančester junajted, te CSKA i Benfika, činit će susrete u okviru grupe A, stim da je CSKA pobjedila Benfiku sa 2:0 u ranije odigranom meču.

Junajtedu je u meču protiv Bazela potreban bod da osigura plasman u osminu finala, dok je Bazelu potrebna pobjeda.

Susret u Moskvi igrao se od 18 sati, baš kao i susret između Karabaga i Čelzia, u kojem je Čelzi slavio visoku pobjedu od 4:0. To su bili jedini mečevi koji su počeli ranije, dok svi ostali susreti kreću u standardnom terminu od 20:45.

U drugom susretu ove grupe, Bazelu će faliti Germano Vailati, Riki van Volfsvinkel (Ricky van Wolfswinkel) i suspendovani Taulant Džaka (Xhaka), dok kod Junajteda neće biti Majkl Karika (Michael Carrick), Fil Džonsa (Phil Jones) i Erika Beilia (Eric Bailly).

U grupi B sastaju se PSG i Seltik, te Anderleht i Bajern.

PSG i Bajern osigurali su plasman u osminu finala, Seltik je izgubio sve šanse, kao i Anderleht koji će se boriti za 3. mjesto i Evropsku ligu.

Kod PSG večeras neće biti Tiaga Mote (Thiago Motta), a kod Seltika Antonia Ralstona (Anthony Ralston). U drugom susretu ove grupe, kod Anderlehta falit će Endi Najar (Andy Najar), Nikolas Stančio (Nicolae Stanciu) i Emanuel Endjej Sovah (Emmanuel Adjey Sowah). Kod Bajerna će faliti Rafinja (Rafinha), David Alaba, Tomas Miler (Thomas Müller) i Frank Riberi (Franck Ribéry).

U grupi C Roma našeg napadača Edina Džeke gostuje Atletiko Madridu. Atletiko mora pobijediti, dok je Romi dovoljan bod iz ovoga susreta za dalji nastavak takmičenja u Ligi prvaka.

Atletiku večeras će nedostajati suspendovani Stefan Savić i povrijeđeni Šime Vrsaljko. Kod rome će faliti samo povrijeđeni Rik Karsdorp (Rick Karsdorp).

Juventus i Barcelona igrat će derbi večeri u okviru grupe D. U istoj grupi sastaju se Sporting i Olimpijakos.

Juventusu je za osminu finala dovoljan bod ako Sporting ne savlada Grke, a Barceloni je također za plasman dalje i prvo mjesto u grupi dovoljan remi. Sporting mora slaviti, a mnogo toga iz zavisi od rezultata Juventusa. Olimpijakosu odgovara samo pobjeda.

Juventus večeras u Torinu imat će sve igrače na raspolaganju, dok će Barceloni faliti Rafinja (Rafinha), Andre Gomes, Sergi Roberto, Ousmane Dembele, Havier Maskerano (Javier Mascherano) i Arda Turan.

Poslije ovoga petog kola, večeras ćemo dobiti jasniju sliku o sigurnim putnicima u dalju fazu Lige prvaka, kao i putnicima u Evropsku ligu.