Spektakularni povratak Šalkea: Dortmundska Borusija prokockala četiri gola prednosti!

D. K.

25.11.2017

Dortmundska Borusija propisno se danas obrukala pred svojim navijačima, ispustivši ogromnih 4-0 protiv Šalkea. Na kraju je bilo nevjerovatnih 4-4!

Borusija je sve golove postigla do 25. minute. Pogađali su Obamejang (Aubameyang, 12'), Stambuli (Stambouli, 18' autogol), Gece (Gotze, 20') i Gereiro (Guerreiro, 25'). No, Šalke je u nastavku pokazao zašto u svom službenom nazivu ima brojke 04, jer je upravo tim rezultatom (0-4) završen ostatak utakmice.

Čudesan povratak gostiju započeo je u 61. minuti Burgštaler (Burgstaller). Svega četiri minute kasnije bilo je 4-2, a u strijelce se upisao Harit.

Strijelac prvog gola na utakmici, napadač Borusije Obamejang u 72. minuti dobiva drugi žuti karton, što gosti znalački koriste.

Kaliđuri (Caligiuri) je u 86. minuti pogodio za 4-3, a konačnih 4-4 postavio je Naldo u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Nakon današnje utakmice 13. kola, Dortmund na tabeli njemačke Bundeslige zauzima 4. mjesto sa 21 bodom, dok je Šalke treći sa tri boda više.