Ronaldo promašio penal, pa donio pobjedu "Kraljevima"

D. K.

25.11.2017

Real Madrid večeras je na svom "Santiago Bernabeu" stadionu pobijedio Malagu sa 3-2, u 13. kolu španske Primere.

Benzema je "Kraljeve" doveo u vodstvo nakon samo devet minuta igre. No, gosti u 18. minuti izjednačavaju preko Rolana.

Tri minute kasnije, na semaforu je pisalo 2-1, a glavni "krivac" za to bio je Kazemiro (Casemiro).

Novo izjednačenje rezultata vidjeli smo u 58. minuti, kada je slavlje gostima donio Kastro (Castro).

Ipak, veoma bitnu pobjedu Realu donosi Kristijano Ronaldo (Cristiano) u 76. minuti, kada nakon slabo izvedenog jedanaesterca iz "popravnog" loptu šalje iza leđa golmana Malage. Prethodno je u kaznenom prostoru srušen Luka Modrić.

Real nakon 13 odigranih kola ima 27 bodova, čak sedam manje od Barcelone, koja ima utakmicu manje. Malaga je 18. sa sedam osvojenih bodova.