Romi samo bod u Đenovi, Napoli se vratio na vrh

AFP

Piše: S.Me.

26.11.2017

Četrnaesto kolo Serije A danas nam donosi neke zanimljive duele. Prve tri utakmice su već završene. Napoli je pobjedio na gostovanju Udineze 1:0, Roma je odigrala neriješeno kod Đenove 1:1, a Milan je kući odigrao bez golova sa Torinom.

Napoli ovom pobjedom u gostima vratio se na prvo mjesto Serije A.

Gol odluke za "Napolitance" postigao je Žoržinjo (Jorginho) koji je prije promašio penal, ali je uspio odbijenu loptu poslati u mrežu.

Roma je golom El Šaravija (El Shaarawy) u 59. minuti vodila u Đenovi, ali je Lapadula sa penala donio bod domaćinu. Napomenimo da je Roma igrala posljednjih 20. minuta sa igračem manje jer je crveni karton dobio De Rosi (De Rossi).

Milan je još jednom razočarao svoje navijače. “Rosoneri” su pred svojim navijačima remizirali sa Torinom bez golova, pa je veliko pitanje da li će čelnici oprostiti i ovaj kiks Montele.

Od 18 sati igraće Lacio i Fiorentina, dok je za 20.45 zakazan duel Juventusa i  Krotonea.