Juventus sa "tricom" ispratio Krotone

AFP

Piše: S.Me.

26.11.2017

Juventus je nakon poraza iz prošlog kola od Sampdorije od 3:2, u 14. kolu Serije A došao je do ubjedljive pobjede nad Krotoneom rezultatom 3:0.

"Stara dama" je odlučno ušla u ovaj meč i krenuli su ofanzivnom igrom, međutim svi pokušaji u prvom poluvremenu nisu urodili plodom, pa se na odmor otošlo bez golova.

Tek u drugom poluvremenu počinjemo da bilježimo golove u mreži gostiju.

Prvo je Mario Mandžukić  u 52. minuti načeo Krotone i tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Torinu. Potom su se upisali i defanzivci De Šiljo (De Sciglio) i Benatija u 60. minuti i 71. minuti, pa je "stara dama" osvojila tri važna boda.

Ova je pobjeda Juventusu dobro došla da se vrate na pobjednički kolosjek i nastave borbu za prvaka Italije.

Napomenimo još da je naš reprezentativac Miralem Pjanić ušao u meč u 68. minuti umjesto Hovedesa (Howedes).

Juventus trenutno ima četiri boda manje od vodećeg Napolija, odnosno dva u odnosu na Inter.  Krotone je dva boda iznad zone ispadanja.