Džeko i Pjanić izborili nokaut-fazu Lige prvaka

AFP

Piše: S.Me.

5.12.2017

Završeni su svi večerašnji susreti Lige prvaka u grupama A,B,C i D u nastavku vam donosimo rezultate svih osam mečeva:

Olimpijakos 0:2 Juventus

Nokaut fazu Lige prvaka osigurali su: Mančester junajted, Bazel, PSG, Bajern, Roma, Čelzi, Barcelona i Juventus, dok su u Evropsku ligu otišli CSKA Moskva, Seltik, Atletiko Madrid i Sporting.

93' Završene utakmice Lige prvaka.

91' Goool Metju postiže autogol i dovodi Barcelonu u vodstvo od 2:0.

89' Goool Juventus udvostručio vodstvo protiv Olimpijakosa, strijelac za goste bio je Bernardeski.

87' U Londonu i dalje neriješeno 1:1, dok Roma vodi protiv Karabaga 1:0.

81' Atraktivan pokušaj škaricama Markinjosa ali njegov šut završio je preko gola.

75' Goool u Londonu Čelzi postiže izjednačujući pogodak protiv Atletika, a autogol je postigao Savić.

69' Gooool! Toliso postiže svoj drugi gol a treći za svoj tim Bajerna protiv PSG-a, sada je rezultat 3:1 za Bajern.

66' Mančester preokreće rezultat za dvije minute, drugi gol je postigao Rašford.

65' Bazel povećao prednost  golom Oberlina protiv Benfike.

64' Goool! Mančester izjednačava protiv CSKA iz Moskve, strijelac je Lukaku.

62' Anderleht vodi protiv Seltika autogolom Šimunovića.

59' Goool Barcelona vodi. Strijelac je bio Alkaser.

55' Alteliko vodi u Londonu protiv Čelzija. Strijelac je bio Niguez.

54' Gol! Roma vodi protiv Karabaga, strijelac je bio Peroti.

50' Gooool! Na asistenciju Kavanija Mbape postiže pogodak za PSG.

47' Atletiko je imao dobru priliku iz slobodnjaka ali Grizmanov šut dobro brani Kurtoa.

46' Počelo drugo poluvrijeme na osam susreta Lige prvaka, koje će odlučiti konačni rasplet u grupama A,B,C i D. Nakon preostalih 45. minuta znat ćemo putnike u nokaut fazu kao i putnike u Evropsku ligu.

45' Završeno prvo poluvrijeme na svim susretima Lige prvaka.

45' Golll! CSKA vodi protiv Mančester junajteda. Strijelac za goste je bio Džagoev.

41' Nakon gužve u šesnaestercu PSG-a žute kartone su dobili Toliso i Markinjos.

37' Gooool Toliso postigao drugi gol za Bajern. Gol je postigao glavom iz teške pozicije.

34' Velika šansa za PSG, Nejmar je sjajno prošao i iskosa pucao ali Ulrih mu je dobro odbranio.

33' Roma ima dominaciju protiv Karabaga ali to za sada nije urodilo plodom jer je još uvije početni rezultat na meču.

30' Strijelci na večerašnjim mečevima nisu namjestili nišanske sprave, za sada smo vidjeli samo tri pogotka.

25' Mbape, Nejmar i ostale zvijezde PSG-a nemoćne za sada protiv Bajerna.

23' Prekršaj na ivici šesnaesterca za PSG, žuti karton je dobio Kimih. U nastavku loš šut, lopta je otišla daleko od gola.

22' Atletiko u Londonu još uvijek bez golova.

18' Oštar start Veratija koji pravi prekršaj i dobru priliku za Bajern iz slobodnog udarca.

15' Gooool! Juventus vodi a strijelac je Kvadrado.

12' Samo na dva meča imamo golove dok na drugim mečevima se još ispituju protivničke snage.

8' Bajern vodi!!! Strijelac gola je Levandovski.

5' Gooool Bazel vodi  protiv Benfike. Muhamed (Basel) postiže gol za goste.

3' Velika šansa već u trećem minutu za PSG ali golman bajerna dobro brani.

2' Džeko predvodi napad Rome večeras protiv Karabaga.

1' Počeli su svi večerašnji susreti Lige prvaka u grupama A,B,C i D.

U grupama A,B,C i D večeras su na programu posljednji mečevi grupne faze Lige prvaka.

Neke učesnike nokaut faze već znamo a to su PSG, Bajern, Čelzi i Barcelona. Ostale putnike ćemo znati nakon završenih svih večerašnjih mečeva kao i putnike u Evropsku ligu.

Najneizvjesnije će biti u grupama A,C i D, dok je u grupi B već sve poznato. Očekujemo kombinirane sastave kod timova koji su već ostvarili plasman u dalju fazu, dok ostali timovi nemaju šta da taktiziraju i moraju igrati u najboljim sastavima kako bi ostvarili što bolje rezultate.

Grupa A: Mančester junajted kao prvi iz grupe se već plasirao u dalju fazu Lige prvaka. Za drugo mjesto večeras će se boriti Bazel i CSKA iz Moskve koji imaju po devet bodova. Njihov duel će odlučiti ko ide u dalju fazu Lige prvaka a ko u Evropsku ligu.

Grupa B: Bajern i PSG su se već plasirali u dalje. Utakmica će biti samo odrađivanje posla i neki lični prestiž između ova dva giganta. Dok u drugoj utakmici Seltik dočekuje Anderleht i potvrdu svog učešća u Evropskoj ligi.

Grupa C: Čelzi se već također plasirao u narednu fazu, samo se ne zna hoće li biti prvi ili drugi u svojoj grupi. Potrebno je da ostanu samo neporaženi iz ovoga dvoboja i zasigurno ce biti prvi. Roma pobjedom nad Karabagom definitivno bi potvrdila svoj plasman dalje u Ligi prvaka, tako da Atletiko Madrid i sa pobjedom u Londonu bi samo zauzeo treće mjesto koje bi ga odvelo u Evropsku ligu, što je i najizvjesnije da će se desiti.

Grupa D: Barcelona je siguran putnik dalje. Sporting i Juventus se bore za drugo mjesto u ovoj grupi. Sporting mora tražiti pobjedu u Barceloni, gdje domaćin ovaj meč može igrati potpuno rasterećeno a Juventus mora pobjediti Olimpijakos kako bi i definitivno sačuvao svoje drugo mjesto i plasman dalje u Ligi prvaka. Napomenimo da naš reprezentativac Miralem Pjanić neće igrati u večerašnjoj utakmici zbog povrede.

Opcija ima mnoogo, ali po završetku svih mečeva definitivno ćemo znati cjelokupni rasplet svih večerašnjih grupa.