Kraljevska rapsodija Reala protiv Sevilje, Ronaldo je opet tu

R. Be.

9.12.2017

Nogometnu rapsodiju danas su na stadionu "Santiago Bernabeu" svojim navijačima priredili nogometaši madridskog Reala.

U goste im je došla Sevilja, uvijek neugodni protivnik i s obzirom na nešto lošuju formu navijači "Kraljevskog" kluba sa strahom su dočekali ovaj meč.

Međutim, Madriđani su poveli već u trećem minutu golom Nača (Nacho) i čini se da je to uzdrmalo Sevilju, koja je do kraja prvog poluvremena pretrpjela pravu katastrofu.

A onda je napokon i Kristijano Ronaldo (Cristiano) uspio da postigne treći gol u La Ligi. Igrao se 23. minut kada je Portugalac pogodio za 2:0. Asistirao je Marko Asensio (Marco).

Osam minuta kasnije Ronaldo je ponovo strijelac. Ovaj put pogodio je sa bijele tačke.

Iako će mu mnogi ponovo prigovoriti zbog gola iz jedanasterca, čini se da bi ova utakmica za Ronalda mogla biti prekretnica u sezoni.

Nakon brze akcije po desnoj strani, u 38. minuti, Lukas (Lucas) je odlično ubacio i srce šesnasterca gdje se našao Toni Kros (Kroos). Njemački reprezentativac pogađa preciznim udarcem po zemlji i to je 4:0 za Real, koji odavno nije igrao bolji meč.

Mladi Ašraf Hakimi (Achraf Hakimi) postigao je prvi gol u ovoj sezoni, pogodivši u 42. minuti. Asistent je bio Karim Benzema. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu Real je igrao nešto slabijim intenzitetom, a prva ozbiljnija prilika zabilježena je u 67. minuti, kada Benzema pogađa stativu.

Sevilja nije ličila na prvoligašku ekipu španskog prvensta.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Real je došao do prve ubjedljive pobjede u ovoj sezoni.

U prvom današnjem susretu Hetafe i Eibar su remizirali u meč bez golova.

Do kraja subotnjeg rasporeda Deportivo La Korunja dočekuje Leganjes, a Valensija Seltu iz Viga.