Suarez i Mesi potopili "Žutu podmornicu", Barcelona sigurno čuva lidersku poziciju

AFP

Piše: R. Be.

10.12.2017

Na stadionu "De la Ceramica" Viljareal je dočekao zahuktalu Barcelonu i na kraju poražen, iako je prvo poluvrijeme odigrao prilično dobro.

Barca je na kraju slavila 2:0, a moglo je biti i ubjedljivije.

Prvo poluvrijeme ovog meča proteklo je u obostrano otvorenoj igri.

Očekivano, gosti iz Katalonije imali su više loptu u svojim nogama, ali su i domaći nogometaši opasno prijetili iz kontranapada. Da su bili malo pribraniji u odigravanju posljednjeg pasa vjerovatno bi imali prednost nakon prvog dijela.

U drugom poluvremenu su Katalonci krenuli ofanzivnije, ali nisu imali sreće, jer su nekoliko puta pogađali okvir gola.

Ipak, gostima je posao olakšan nakon što je Daniel Raba isključen u 60. minuti. Nastavili su gosti s napadima, a sve je nakon sjajne akcije krunisao Luis Suarez u 72. minuti utakmice.

Lionel Mesi (Mess) pogodio je za 2:0 u 83. minuti, na asistenciju Busketsa (Busquets)

Barca je tako sačuvala lidersku poziciju i pet bodova u odnosu na prvog pratioca, a sedam u odnosu na Atletiko Madrid.

Najveći rival, Real Madrid, kasni osam bodova.

Nogometaši pretposljednje Malage ostvarili su treću pobjedu u ovosezonskom izdanju La Lige. Tek treći trijumf u 15. kolu ne bi bio iznenađenje, da se nije desio u San Sebastijanu.

Malaga je danas napravila veliko iznenađenje i savladala Real Sosijedad. Gosti su poveli golom Bastona u 23. minuti prvog poluvremena sa bijele tačke.

Baston je u 58. minuti mogao ponovo biti junag svog tima, ali je ovaj put promašio penal.

Ipark, gosti su iskoristili ovu situaciju, pa je Kastro natrčao na odbijenu loptu i pogodio gol Real Sosijedada.

Malaga je i nakon ovog kola pretposljednja na tabeli, ali sve bolja igra i današnji rezultat mogli bi donijeti svjetlije dane ovom timu.

S druge strane Sosijedad je ostao na 9. mjestu sa 19 osvojenih bodova.

U Sevilji je Betis dočekao favorizirani Atletiko Madrid i priličo namučio selekciju Dijega Simeonea (Diego).

Utakmica je zavšena minimalnom pobjedom "Jorgandžija". Strijelac jedinog gola bio je Niguez u 29. minuti, na asistenciju Vrsaljka.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao i Atletiko je uspio upisati važnu pobjedu. Madriđani nakon 15 kola zauzimaju treće mjesto, dok je Betis 11.

Derbi timova koji pripadaju donjem dijelu tabele odigrali su u Valensiji domaćin Levante i Atletik Bilbao.

Gosti su golom Aduriza sa bijele tačke poveli veoma rano, u petoj minuti meča.

Golova nije bilo sve do posljednjih 20 minuta. A onda su viđena dva autogola.

Prvo je Laporte smjestio loptu u svoju mrežu i poravnao rezultat, a pobjedu Atletiku donio je Igrač Levantea Postigo, autogolom u 79. minuti.

Atletik je nakon ovog kola na 13. mjestu sa 17 bodova, dok je levante na 15. poziciji sa bodom manje.